Novinky v letecké dopravě z Prahy

23. listopadu 2016 12:49

Od konce října létají z Letiště Václava Havla tři nové spoje, další čtyři zvýšily svoji frekvenci. Ve všech případech jde o linky do evropských měst. Zatím dalších pět nových spojů začne létat v průběhu roku a na čtyřech linkách se zvýší frekvence.

Foto:prg.aero K aktivnějším leteckým společnostem bude v pražské Ruzyni příští rok patřit Ryanair. Spustí hned dvě nové linky.

Na samém konci října otevřely nízkonákladové aerolinky Ryanair spojení mezi Prahou a Milánem, respektive Římem. Obě linky nabízejí spoj sedmkrát týdně. Třetí nová linka začala od 2. listopadu fungovat dvakrát týdně mezi Prahou a norským Stavangerem na jihozápadním pobřeží země. Provozuje ji společnost Norwegian.

O jednu frekvenci týdně se zvýšil počet letů na lince společnosti TAP Portugal do Lisabonu. Na dalších linkách do Kyjeva (UIA), nizozemského Eindhovenu (Transavia) a Neapole (easyJet) se provoz zvýšil o dvě frekvence týdně.  Nové frekvence do Neapole začínají fungovat od 29. listopadu.

Nové frekvence v roce 2017

Podle informací zveřejněných Letištěm Václava Havla další rozšíření spojů začne platit v  dubnu. Od 7. 4. přidá další frekvenci Transavia na lince do Eindhovenu a od 11. dubna odstartují dvě nové frekvence easyJetu do Edinburghu ve Skotsku.

AirBaltic pak chystá tři další frekvence do Rigy od 2. června. K prvnímu červenci přibude i jedna frekvence do Řecka, když Aegean Airlines rozšíří kapacitu linky do Atén.

Nové linky v roce 2017

První novou linkou příštího roku by podle ruzyňského letiště mělo být spojení Prahy s Liverpoolem, jež bude čtyřikrát týdně provozovat Ryanair. Jeho první stroj proletí trasu 26. března. O dva dny později tato společnost spojí české hlavní město také s Trapani na Sicílii. K dispozici budou dvě frekvence týdně. Za další dva dny pak odstartuje první stroj easyJetu do Lyonu. Společnost nabídne cestujícím také dvě frekvence týdně.

Tři frekvence týdně budou moci od 2. června využívat cestující do švýcarského Curychu. Provozovat je bude společnost Vueling. A 3. listopadu pak nabídne dvě frekvence týdně do anglického Birminghamu Jet2.com.

(res)

 

 

 

 

Vytisknout