Slovenská cestovka bývalé majitelky Marine tour vydržela jen jednu sezonu

30. prosince 2015 11:57

Někdejší majitelka CK Marine tour Stanislava Aknar, která se své pražské cestovky letos zbavila pouhý den před jejím červnovým krachem, neuspěla s podnikáním ani na Slovensku. Její bratislavská cestovní kancelář Fly2Go totiž v tichosti ukončila činnost, což znamená, že vydržela pouze jednu letní sezonu.

Ilustrační foto.

Stanislava Aknar založila Fly2Go na Slovensku počátkem loňského října se základním jměním pět tisíc eur. Cestovka na svém webu nabízela zájezdy do Turecka se slevou přes 60 procent a prezentovala se nejširší nabídkou hotelů na turecké riviéře.

Jenže jak redakce portálu Krachy cestovek.cz zjistila, internetové stránky Fly2Go momentálně nefungují. Je na nich uvedené pouze logo firmy, identifikační údaje a slovenské oznámení „Stránky v rekonštrukcii“.

Z těchto informací je zřejmě, že cestovka už nepracuje, což také potvrzuje slovenský obchodní rejstřík. Společnost má podle něj předmět činnosti „provozování cestovní kanceláře“od letošního 18. září zrušený. Spolu s jeho vymazáním také přestěhovala své sídlo z bratislavské adresy Dunajská 4 na Dunajskou 8.

„Eseróčko“ Fly2Go má v rejstříku zapsaných ještě pět dalších předmětů činnosti, mimo jiné marketingové služby, vedení účetnictví nebo organizování kulturních akcí. Jedinou majitelkou a jednatelkou je Stanislava Aknar.

Pro zajímavost dodejme, že firma během své krátké existence sídlila již na třech adresách. Začala na Sídlisku JUH ve východoslovenském Vranove nad Topľou a do Dunajské 4 se přesunula letos v únoru, v září pak následovalo zmíněné přemístění o dva domy dál do „osmičky“. 

CestovkuMarine Tour Stanislava Aknar založila v květnu 2007, koncesi na provozování cestovní kanceláře získala ten samý rok v říjnu. Podle zpráv médií firmu těsně před jejím letošním krachem prodala, mediální zástupkyně kanceláře pak ve čtvrtek 25. června informovala o úpadku. Novým majitelem je podle obchodního rejstříku 56letý Zbyněk Šesták z jihočeské obce Dražice a jednatelem 51letý Radomír Huscher z Hazlova na Chebsku.

S téměř čtyřmi a půl tisíci poškozenými klienty se z pádu Marine Tour stal největší bankrot v oboru za poslední roky. Kancelář nicméně byla pojištěná proti úpadku na 45 milionů korun, což by mělo stačit na vypořádání všech nároků zákazníků. První insolvenční návrh jednatele Huschera soud zamítl a teď běží již druhé řízení. V něm ale firma zatím nezaplatila soudem požadovanou zálohu na náklady insolvenčního řízení.

Na závěr zopakujme, že čtenáři naší redakci již dříve upozornili, že při vyřizování úpadku s asistenční službou se angažoval pan Devrim Aknar, manžel bývalé majitelky a jednatelky. Z jakého titulu, to je otázkou, protože nebyl ani majitelem, ani jednatelem, ani zaměstnancem firmy. D. Aknar má přitom ve své profesní historii účet za tři zkrachované cestovní kanceláře s dluhy ve výši 36 milionů korun a zhruba tisícovkou poškozených klientů.

(rev)

Vytisknout