NAPSALI JINDE: Ceny letenek by měly klesat

28. prosince 2015 23:51

Manažeři velkých společností, zabývajících se prodejem letenek, předpovídají pokles jejich cen. Neshodnou se jen v tom, o kolik se ceny sníží.

Foto: ČSA Ilustrační foto.

Ředitel portálu Letuška.cz, Josef Trejbal, očekává v roce 2016 pokles cen letenek o 10 procent. Ředitelka prodeje ve Student Agency, Věra Janičinová, odhaduje že ceny půjdou dolů dokonce o 10 až 20 procent. Naproti tomu je pětiprocentní propad předpokládá Martin Doupovec, ředitel divize Business Travel společnosti Thomas Cook. Informoval o tom Deník.cz.

Podle názoru citovaných manažerů však není reálné počítat s tím, že dojde k plošnému poklesu cen. Ten čeští turisté pocítí s vysokou pravděpodobností u letů do Asie, když do Číny budou z Prahy od jara létat troje aerolinky a do Dubaje bude pravidelně létat Airbus A380. Ceny dolů bude tlačit také nárůst počtu letů do Turecka.

Za snížením cen v roce 2016 může být, podle Deníku.cz, snaha aerolinií přimět pasažéry nakupovat letenky podstatně dříve. Jejich nákup s půlročním předstihem se totiž propadl o 28 procent.

(res)

Vytisknout