NAPSALI JINDE: Američtí turisté zatím Kubu neobsadí

18. prosince 2015 11:59

V průběhu příštího roku začnou mezi USA a Kubou létat běžná linková letadla. Ale dovolenou na Kubě zatím Američané pořád trávit nesmí. Tím pádem tam neporostou ceny a nebude problém s kapacitou hotelů.

Foto: „Pan de Guajaibón (3)“ od Ji-Elle, via Wikimedia Commons Pohoří Sierra del Rosario na Kubě.

Dobrá i špatná zpráva pro české turisty. Invaze amerických dovolenkám na Kubu se odkládá, zatím na neurčito. Američané totiž zatím stále nesmí na „ostrově svobody“ trávit dovolenou, byť letecké spojení mezi USA a Kubou začne fungovat v průběhu pár měsíců, jak napsal server iDnes.cz. Není tedy třeba se obávat růstu cen ani menšího počtu zájezdů, jež by pravděpodobně způsobila invaze amerických turistů, jejichž „cestovky“ by skoupily kapacitu tamních hotelů.

Zároveň to ovšem znamená, že ceny na ostatních karibských ostrovech, i jinde v Karibiku, jež nyní hojně navštěvují Američané, zůstanou vysoké. Jejich pokles má způsobit právě až jejich masový přesun na Kubu. Až k němu dojde.  

Naštěstí pro evropské turisty však Američané mohou na Kubu zatím jen z několika důvodů, mezi něž dovolená v žádném případě nepatří. USA totiž stále nechtějí otevřít kubánské komunistické vládě penězovod, který představuje dovolenkové utrácení. Takže cestovat tam Američané mohou, podle iDnes.cz, například kvůli studiu, sportu, humanitárním projektům, obchodu či výzkumu.

Otázkou ovšem je, jak dlouho bude tento stav trvat. Takže pokud si chcete užít levnou návštěvu Kuby, neměli byste zbytečně otálet.

(res)

Vytisknout