NAPSALI JINDE: Praha má mít třetí linku do Číny

15. prosince 2015 11:52 / Aktualizováno 15. prosince 2015 12:11

Praha – Čcheng-tu, hlavní město provincie Sečuán, to má být trasa druhé přímé linky mezi Českem a Čínou. Letadla by na ní měla odstartovat poprvé v únoru. Oznámil to Středočeský kraj.

Foto: Hainan Airlines Čínské aerolinky se v Praze zabydlují. Od září spojení s Pekingem zajišťují Hainan Airlines. Dvoje další by se měly přidat po Novém roce.

Podle vedení Středočeského kraje by další spojení mezi Českem a Čínou mělo začít fungovat před 8. únorem příštího roku. Podle pražského letiště však ještě jednání s aerolinkami Chengdu Airlines, jež mají linku provozovat, ještě neskončila. Napsal to Deník.cz.

Pokud jednání dopadnou dobře, měla linka – prozatím charterová – létat dvakrát týdně. V současnosti je určující, zda o charterové spojení budou mít zájem čínské cestovní kanceláře, protože na zájmu čínských turistů by měla tato linka stát. Část kapacity letadel by měla sloužit i českým cestovním kancelářím. Charterová linka by se časem mohla změnit na pravidelné spojení.

Od konce září provozovala tři obousměrné lety týdně z Prahy do Pekingu společnost Hainan Airlines, po měsíci stáhla jejich počet na dva týdně. Od 2. dubna má začít fungovat přímá linka Praha – Šanghaj, již bude obstarávat China Eastern Airlines. Ta nabídne tři obousměrné lety týdně, které budou stroje startovat ve čtvrt na devět večer v úterý, čtvrtek a v sobotu, uvedl Deník.cz.

(res)

Vytisknout