Dovolená 2016: další řecké ostrovy, Senegal i Albánie

6. listopadu 2015 16:15

České cestovní kanceláře rozšiřují pro příští rok nabídky destinací v populárních zemích a přicházejí i s úplnými novinkami. Přibudou také letecká spojení z Brna i Pardubic. Ceny by se příliš zvedat neměly.

Foto: archiv autora V nabídce na rok 2016 najdete i kapverdský ostrov Boa Vista.

Z nabídky cestovních kanceláří na příští rok mohou mít zatím turisté radost.  Kanceláře rozšiřují své nabídky, takže bude větší výběr a větší konkurence v jednotlivých destinacích, což by se mohlo projevit i ve službách. Právě v jejich rámci například CK Fischer rozšiřuje svoji nabídku pro rodiny s dětmi, kterým bude v příštím roce nabízet „dětské kluby“ s českými animátory už v 57 hotelích. Větší počet hotelů s programem pro děti hlásí také CK Blue style, jež zároveň zvětšila počet nabízených hotelů „jen pro dospělé“.

Na rozšíření nabídky míst odletů sází zase CK Neckerman, která zvýší počet odletů z Brna (zejména do Bulharska, Turecka a na Krétu). Podobnou cestu volí také Firo-tour, jež z moravských letišť bude létat do Albánie. Klienti této kanceláře se jejím prostřednictvím dostanou také přímo na Korsiku do ubytovacích zařízení, která již několik let každý rok prověřují turisté ze Slovenska.

V nabídce Firo-tour se objevily také nové řecké ostrovy Symi, Halki, Patmos, Syfnos a Mykonos i nová lokalita Costa de Garraf ve Španělsku. Svoji nabídku v Řecku rozšířil Fischer a to o Santorini, nebo Chalkidiki. Čedok zařadil do nabídky také Albánii a navíc i Menorku. Širší možnosti výběru pobytů na Zlatých pískách a v dalších lokalitách severního Bulharska zase poskytne na příští rok cestovní kancelář Alexandria. Bulharsko zařadila do katalogu také CK Blue style.

Již zmíněný Neckerman rozšířil i nabídku pro zájemce s vlastní dopravou. Pro ně má připravená místa ve Švýcarsku, Rakousku i Chorvatsku a Rumunsku.

Na příznivce daleké exotiky líčí Exim tours s novinkovými zájezdy do Senegalu a na kapverdský ostrov Boa Vista.

Podle zatím dostupných informací vše nasvědčuje tomu, že ceny zájezdů by se oproti letošnímu roku měly měnit jen minimálně, pokud vůbec.

(res) 

Vytisknout