NAPSALI JINDE: Změny při létání do Kanady a do Číny

4. listopadu 2015 13:00

Od poloviny března budete při letu do Kanady vyplňovat elektronickou registraci. Naopak do konce dubna létají do Pekingu jen dva spoje místo tří.

Foto: Hainan Airlines Od prosince se bude na lince Praha - Peking létat jen dvakrát týdně.

Češi, kteří od 15. března příštího roku poletí do Kanady, budou muset předem vyplnit formulář elektronické registrace eTA (Electronic Travel Authorization). Tato podmínka platí pro všechny, kteří do země letí a nemusejí mít vízum. Tedy nejen pro Čechy. Informoval o tom server Aktuálně.cz.

Registrace stojí sedm kanadských dolarů, což nyní odpovídá 131 korunám. Oproti žádostem o víza nemá jít o zásadní překážku. Registrace eTA se bude vázat k registrovanému pasu a bude platit pět let, nebo do konce platnosti pasu. Kromě pasu budou cestující potřebovat i platnou e-mailovou adresu a platební kartu pro úhradu poplatku.

Server iDnes.cz přinesl informaci o tom, že čínské aerolinie Hainan do konce března (zatím) budou na trase Praha – Peking vypravovat jen dvě linky místo tří. Od 2. prosince tak bude létat jen v pondělí a v pátek, středeční spoj firma ruší. Linku přitom Hainan provozuje teprve od 23. září. Cena zpáteční letenky okolo 12 500 korun zůstala zachovaná.

Podle iDnes má linka především posílit čínský turismus. Složení jejích pasažérů tomu odpovídá a tak není omezení počtu spojů nelogické, protože v uvedeném ročním období klesá počet pasažérů.

(res) 

Vytisknout