ČSA ruší bezplatné občerstvení. Od 1. prosince

22. října 2015 12:20

Pouze na dvou nejdelších linkách Českých aerolinií zůstane, v ekonomické třídě, zachované občerstvení v ceně letenky. Na všech ostatních za občerstvení budete platit. A ne málo.

Foto: ČSA Pasažéři v ekonomické třídě ČSA budou za jídlo platit jako v nóbl podniku.

Ceny jako pražském v Café Imperial Zdeňka Pohlreicha budou za občerstvení na palubě svých letadel inkasovat České aerolinie (ČSA). Studené menu bude v ekonomické třídě stát osm eur, tedy 216 korun, teplé pak bude za 12 eur, což je 324 korun. Přitom za vyhlášená telecí líčka na červeném víně, která právě šéfkuchař Pohlreich vrátil do české gastronomie, zaplatíte v Imperialu 358 korun.  Jen o 34 korun víc za proslulou specialitu ve známém podniku s kvalitním servisem. Ne ve stísněném prostoru letadla, kde dostanete jídlo na plastovém tácku. Líčka jsou navíc v Imperialu jedním z nejdražších jídel.

V byznys třídě zůstane občerstvení v ceně letenky zachované.

Aerolinie také zavádějí nový tarif pro cestující, kteří letí jen s palubním zavazadlem. Jmenuje se Value a je přibližně o 200 korun lacinější, než tarif Standard. K dispozici bude zatím na osmi linkách, ale měl by se rozšířit na všechny spoje.

(res)

 

 

 

Vytisknout