Nad bezplatným občerstvením se smráká i u ČSA

8. října 2015 00:44

Podle zpráv, které se objevily na českých serverech na začátku týdne, uvažují České aerolinie o omezení pokrmů, podávaných za letu. V červnu podobný krok - u části letů - již udělal Travel Service, kterému ČSA částečně patří.

Foto: ČSA Kdy a jak ČSA omezí občerstvení v ceně letenky, zatím není jasné. Ale firma o tom vážně uvažuje.

České aerolinie se zabývají myšlenkou, jak omezit občerstvení v ceně letenky. Potvrdil to mluvčí ČSA Daniel Šabík. Zatím však, podle něj, nepadlo žádné rozhodnutí o výsledné podobě občerstvení ani o datu, od kterého by změna měla platit. V Evropě takový krok není v poslední době nijak neobvyklý, protože šetřit se snaží prakticky všichni letečtí dopravci.

Že snaha ušetřit na servisu pro cestující je v ČSA aktuální již delší dobu dokládá i svědectví čtenářky, jež si nepřála zveřejnit své jméno, ale redakce Krachůcestovek jej, samozřejmě, zná. „Letěla jsem v červnu pravidelnou linkou z Prahy do Bukurešti. V poledne. Jako občerstvení jsme dostali müsli tyčinku. Při zpátečním letu nás pak odbyli malými krekry Slané rybičky,“ popsala nám.

Ať už nakonec bude občerstvení v ceně letenky na palubách ČSA jakkoli redukované, nebo na kratších letech úplně zmizí, slibuje jejich tiskový mluvčí, že se o tom pasažéři dozvědí s předstihem. Ne jako tomu bylo v létě u Travel Servisu, kdy to cestující zjistili až na palubě. Sympatie zákazníků to však nevzbudí ani tak. 

(res)

 

Vytisknout