S kým a na čem se domluvila náměstkyně MMR Klára Dostálová ohledně novely zákona č. 159?

30. září 2015 01:11 / Aktualizováno 30. září 2015 01:20

Náměstkyně ministerstva pro místní rozvoj (MMR) Klára Dostálová minulý pátek informovala vybrané cestovní kanceláře, že by je pojišťovny měly i nadále pojišťovat pro případ úpadku a že se s nimi MMR dohodlo na úpravě novely zákona č. 159 o některých podmínkách podnikání v cestovním ruchu. Vyplývá to z informací, které má portál Krachy cestovek.cz k dispozici.‎

Náměstkyně ministerstva pro místní rozvoj Klára Dostálová FOTO: www.mmr.cz

Podle zpravodajství České televize je však situace opačná. Desítky cestovních kanceláří již dostaly výpovědi pojistných smluv a hrozí kolaps trhu.

Problém se totiž jeví v tom, že náměstkyně MMR Klára Dostálová po schválení novely zákona o cestovním ruchu v Poslanecké sněmovně se zástupci pojišťoven a cestovek zatím oficiálně nejednala, natož aby se s nimi měla dohodnout na úpravě sporných paragrafů.

Další zdroj, blízký MMR, informoval, že náměstkyně má naplánovanou schůzku s pojišťovnami, které dosud poskytují zákonné pojištění cestovních kanceláří pro případ úpadku, až na dnešní odpoledne.

Podle informací portálu Krachycestovek.cz náměstkyně informovala patrně jen jednu z tuzemských asociací cestovních kanceláří – Asociaci českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA), která reprezentuje asi 150 z necelé tisícovky cestovek působících v ČR.

Redakci se nepodařilo ověřit, zda tutéž informaci dostali i členové „konkurenční“ Asociace cestovních kanceláří ČR (ACK ČR). Je však veřejným tajemstvím, že obě asociace k sobě nechovají přílišné sympatie.

Místopředseda ACK ČR Jiří Papež poznamenal v pátečním vysílání ČT na adresu konkurence, že její představitel (a současně poslanec, který se před dvěma týdny ve sněmovně velmi angažoval pro přijetí novely z dílny náměstkyně Dostálové) Tokio Okamura „pořádání zájezdů rozumí asi jako bobr pěstování bonsají“.

(red)

Vytisknout