NAPSALI JINDE: Od září je cestování výhodnější

11. září 2015 07:22 / Aktualizováno 11. září 2015 07:30

Méně lidí, větší klid, nižší ceny, teplé moře, přitom už není nesnesitelné vedro, výprodeje v turistických oblastech, to jsou hlavní výhody cestování mimo sezónu. Na druhou stranu, z letovisek se po sezóně rychle vytrácí život a obchody stahují rolety. Výhody ovšem jednoznačně převažují.

Foto: archiv autora Ideálním místem na podzimním dovolenou jsou například Kanárské ostrovy, kterým se říká Ostrovy věčného jara. Na snímku pohled z ostrova Tenerife na východ slunce nad ostrovem Gomera.

Proč je lepší cestovat mimo sezónu?  Právě tím se zabývá velký článek na serveru Novinky.cz. Výčet výhod mluví jasně. Jestliže pojedete na dovolenou v září, vyhnete se turistickým davům, jež se prodírají uličkami letovisek, nebo okupují hotelové resorty. Již tím získává dovolená na zajímavosti, protože tak má celkově klidnější atmosféru.

Nemusíte mít obavu o lehátka u hotelového bazénu a už vůbec ne o lehátka na pláži. Při prohlídce památek či korzu podél přístavu se nebude strkat a přetlačovat se záplavou dalších turistů. Nebudete tam ani zdaleka sami, ale už vám nebude pořád někdo funět na záda a vy si budete moci celkem v klidu vybrat, odkud si pořídíte tu hezkou fotografii. A číšníci v restauracích už budou mít čas i na to, aby si vás vážili.

Zároveň už skončila největší vedra, pohyb je tedy příjemnější, pot z vás neodkapává na každém kroku. Moře je ale stále prohřáté a můžete se tak dosytnosti vykoupat. Je však výhodné pamatovat na to, že večery již bývají chladnější. Sice ne tak, jako v tuzemsku, ale nějaká mikina by ve vašem zavazadle neměla chybět.

Kromě obvykle nižších cen zájezdů klesají, v tomto období i ceny zboží v obchodech v turistických centrech, upozorňují Novinky.

Pro podzimní dovolenou ovšem již nepočítejte s tradičním Chorvatskem, nebo Řeckem. Ve Středomoří musíte na Kypr, na španělské ostrovy, jih Itálie, případně Tureckou riviéru. A ověřte si, jak moc je v destinaci, o které uvažujete, větrno. S postupujícím podzimem pak samozřejmě musíte za teplem vyrazit ještě jižněji.

Tedy pokud nezačnete teplo čerpat v termálních lázních. Za těmi stačí zajet na Slovensko, do Maďarska, nebo Rakouska, upozorňují Novinky.cz.

(res)

Vytisknout