Cestovní kanceláře už nabízejí lyžařské zájezdy

7. září 2015 22:15

Kdo si koupí lyžařský zájezd s předstihem, může jej mít až o 15 procent levnější. Důležité je ovšem slůvko „až“. V každém případě však nákup zimního lyžování už v září a říjnu znamená úsporu. Což je dobrá zpráva i pro rodiny, které přemýšlí, kam o jarních prázdninách.

Foto: archiv autora Mezi tradiční destinace pro lyžařské pobyty patří Alpy v Itálii. Na snímku jedna ze sjezdovek v oblasti Bormia.

Cestovní kanceláře nabízejí slevy „za včasný nákup“ i slevy pro skupiny. Ty v současné době tvoří značnou část nakupujících. Některé kanceláře nabízejí i záruku vrácení peněz v případě, že na začátku nebo na konci sezony nebude v místě pobytu sníh.

Na rozdíl od letních zájezdů, jež jsou často letecké, do zimních středisek se jezdí autobusem. Moderní autokary jsou sice vybavené toaletou, leč v zimních měsících jsou mnohdy mimo provoz. Ne kvůli pohodlnosti personálu, ale proto, že by mohly zamrznout a také proto, že v řadě cílový destinací je není možné vyprázdnit. Kromě této nepříjemnosti, může cestovatele zvyklé na leteckou dopravu překvapit také to, že se při případných přestupech musejí postarat o svá zavazadla.

S leteckou dopravou jsou naopak podobné případné váhové limity na zavazadla či jejich počet. I z tohoto důvodu je vhodné pečlivě prostudovat smlouvu, kterou uzavřete s „cestovkou“. Mohlo by se vám totiž stát, že některé zavazadlo si s sebou prostě nebudete moci vzít. Nebo budete alespoň nepříjemně překvapeni příplatkem, který za něj budete muset uhradit.

O tom, jaké zajímavosti můžete najít v lyžařské nabídce cestovních kanceláří psaly informovaly v posledních dnech například Finanční noviny.cz, nebo Blesk.cz. Typy na nynější nákup lyžařských pobytů o jarních prázdninách si můžete přečíst zde

(res)

Vytisknout