TISKOVÁ ZPRÁVA: Nový sjezd na Letiště Václava Havla

2. září 2015 15:44

Již prvního září 2015 bude uveden do provozu nový sjezd z rychlostní komunikace R7 na Letiště Václava Havla Praha, a to ve směru od Prahy na Slaný. Nově se tak bude na letiště sjíždět až za mostem přes rychlostní komunikaci R7, který propojuje tuchoměřickou a ruzyňskou část území. Cílem nového provedení je příjezd k letišti zpřehlednit a současně zajistit jeho dostatečnou kapacitu pro budoucí nárůst cestujících. Změna bude řádně opatřena novým dopravním značením.

Foto: Letiště Praha Na leteckém snímku je zakreslena trasa nového sjezdu ze silnice R7. Ve článku najdete odkaz, na kterém uvidíte i to, jak se na letiště dostanete, pokud při sjezdu uděláte chybu.

Již prvního září 2015 bude uveden do provozu nový sjezd z rychlostní komunikace R7 na Letiště Václava Havla Praha, a to ve směru od Prahy na Slaný. Nově se tak bude na letiště sjíždět až za mostem přes rychlostní komunikaci R7, který propojuje tuchoměřickou a ruzyňskou část území. Cílem nového provedení je příjezd k letišti zpřehlednit a současně zajistit jeho dostatečnou kapacitu pro budoucí nárůst cestujících. Změna bude řádně opatřena novým dopravním značením.

Ke změnám sjezdů dochází poprvé v moderní historii Letiště Václava Havla Praha. To úpravou získá přehledné a bezpečné napojení na frekventovanou komunikaci. Řidiči směřující na letiště tak získají komfortnější dopravní řešení bez křížení s auty jedoucími jinými směry.

K podstatnému vylepšení dojde i v dopravní obsluze blízkých Tuchoměřic. Ve směru na Slaný navíc vznikne moderní řešení s připojovacím pruhem na rychlostní komunikace.

Dopravní stavba bude uváděna do provozu ve více etapách, proto v termínu od 1. září do 6. října budou před letištěm dočasně fungovat dva sjezdy. Současný sjezd na letiště bude nyní směřovat na Tuchoměřice a až následující sjezd (za mostem přes R7) bude určen pro cestu na letiště.

Celá stavba bude dokončena do konce letošního roku. Do té doby je potřeba věnovat zvýšenou pozornost novému dopravnímu značení. Doporučujeme proto cestujícím ponechat si větší časovou rezervu při příjezdu na letiště.

Další informace, včetně mapy ZDE.

Kontakt pro média:  
Marika Janoušková
Manažer Externí komunikace a tisková mluvčí Letiště Praha
tel.:     +420 220 116 784
mobil: +420 724 564 471
e-mail: marika.janouskova@prg.aero

Vytisknout