NAPSALI JINDE: Informace o zdravotním pojištění v Evropě můžete mít v mobilu

21. srpna 2015 12:59

Všem, kteří vyjíždějí z České republiky se může hodit aplikace „CMU na cesty“. Najdete v ní informace o použití Evropského průkazu zdravotního pojištění, o výši případné spoluúčasti, nebo o tom, kde je nejbližší lékař.

Foto: VZP Loni bylo pouze na Evropský průkaz zdravotního pojištění odkázáno v zahraničí 35 tisíc Čechů.

Nová aplikace poskytuje množství informací týkajících se pojištění v členských zemích Evropské unie, ale i v ostatních státech Evropy. Informoval o ní server opojisteni.cz. Může se tak stát platným pomocníkem při zdravotních problémech na cestách. Tvůrcem aplikace „CMU na cesty“ je Centrum mezinárodních úhrad, které jejím prostřednictvím zpřístupnilo, na jednom místě, informace o výjimkách, plnění a dokumentech, jež se týkají zdravotního pojištění v Evropě. Aplikace je k dispozici pro přístroje s operačním systémem Android i iOS.

Kdo si aplikaci stáhne, dozví se tak, na co má v konkrétní zemi nárok, ale získá také kontakty na příslušné české ambasády, na které se může, v případě potřeby, obrátit pro pomoc. Praktická je také možnost navigace podle GPS.

Že nejde o zbytečnou aplikaci dokazují i údaje CMU, podle kterých loni došlo k 35 tisícům ošetření lidí, kteří neměli komerční připojištění.

Server opojisteni.cz na svých stránkách popsal i výsledky redakčního testu aplikace. Samotnou aplikaci si můžete stáhnout zde.  

(res)

Vytisknout