Sbírejte v Chorvatsku účtenky. Můžete vyhrát zájezd

6. srpna 2015 22:15 / Aktualizováno 6. srpna 2015 22:34

V tuzemsku se zatím účtenková loterie příliš nerozjela, na Tchaj-wanu je úspěšná. Mezi výhrami je ovšem diametrální rozdíl. Zalíbí se Čechům ta chorvatská? A kde najdete její pravidla?

Foto: Jan Bělovský Když budete v Chorvatsku nakupovat v srpnu a září, jako lidé na snímku z Puly, schovávejte si účtenky. Když jich shromáždíte 20, můžete vyhrát zájezd.

Chorvatské ministerstvo financí láká Čechy na účtenkovou loterii, ve které je cenou pro výherce zájezd v roce 2016 pro dvě osoby za zhruba  50 tisíc korun. Uvedlo to české ministerstvo financí v tiskové zprávě.

Účastnit se může každý Čech, straší 18ti let, který v období od 1. srpna do 2. října nasbírá 20 účtenek z chorvatských obchodů a pošle je na adresu chorvatské loterie. Její adresa je Hrvatska lutrija, P.P. 30, 10001 Zagreb. Obálku označte nápisem „Za nagradnu igru a gdje je račun?“.  Podrobnější informace o soutěži najdete internetové na adrese českého ministerstva financí nebo na chorvatských adresách www.porezna-uprava.hr nebo www.lutrija.hr. Do slosování budou zařazeny obálky doručené na uvedenou adresu do 2. října do 14:00. Losování loterie proběhne 7. října.

Účtenková loterie je podle serveru iDnes velmi oblíbená na Tchaj-wanu. Tam funguje již od roku 1951. Losuje se jednou za dva měsíce a hlavní výhra je v přepočtu 6,7 milionu korun (10 milionů tchajwanských dolarů). Díky tradici a vysoké výhře na ostrově loterie skutečně funguje tak, jak stát zamýšlel. Tedy jako nástroj daňové kontroly obchodníků.

V tuzemsku zatím obdobnou loterii provozuje soukromá společnost Colin Corporation. Losuje se každou neděli a celkové výhry jsou sedm tisíc korun (1x2000; 3x1000; 20x100).  Projekt zkušebně funguje od roku 2012 a zatím se jej zúčastnilo 30 tisíc lidí, napsal server iDnes ve svém článku. Podle provozovatelů přijmou týdně údaje zhruba z 10 tisíc účtenek, vyhrává tak zhruba každá 417. Podrobnosti o této loterii můžete najít na adrese www.zlata-uctenka.cz.

(res)

 

 

 

Vytisknout