NAPSALI JINDE: Lufthansa má nové ceny letenek. Dohání konkurenci

3. srpna 2015 14:53

Ve třídě „Economy“ zavádí Lufthansa tři typy letenek, odlišené cenou. Nejlevnější bude za 89 eur. Cílem je odrazit nápor nízkonákladových konkurentů a současně zachovat image klasických aerolinek.

Foto: Lufthansa.com Pro letenky ekonomické třídy budou u Lufthansy od října platit tři cenové tarify. Kdo je koupí jinde, než na webu společnosti, zaplatí 16 eur navíc.

Lufthansa zlevňuje nejlevnější letenky o 10 eur. Takže budou nyní stát jen 89 eur. Kromě toho budou pro třídu Economy k dispozici ještě další dva tarify. Napsal to server iHned. Pokud se cestující zaplatí zmíněných 89 eur, bude si s sebou moci vzít pouze příruční zavazadlo a nebude mít možnost termín cesty změnit. Podle údajů Lufthansy to vychází vstříc zákazníkům, protože třetina jich – podle aerolinek – cestuje bez zavazadla. Další tarify budou za 129 a 199 eur. Občerstvení zůstává zdarma pro všechny tarify. Ceny budou platit od října, letenky je možné zakoupit již nyní. Změny se nevztahují na dálkové lety.

Společnost se tímto krokem snaží dohnat hlavní konkurenty, jako British Airways a Air France, kteří již podobné tarify nabízejí. A doufá také ve zlepšení ekonomických ukazatelů. Podle informací serveru iHned přicházejí tyto kroky chvíli před pověstnou „dvanáctou hodinou“. Lufthansa totiž má roční obrat 30 miliard eur, ale zisk pouhých 55 milionů eur.

Jedním z opatření, které mají společnosti pomoci, je zavedení poplatku 16 eur za koupi letenky jinde, než na stránkách Lufthansy. Pokud to zákazníci přijmou, bude to pro firmu úspěch, pokud ne, přinese jí to úbytek cestujících.

(res)

Vytisknout