Vybitá elektronika zkomplikuje odbavení na letišti

17. července 2015 11:18 / Aktualizováno 28. července 2015 08:18

Jestli nedokážete, při letištní kontrole, zapnout svůj mobilní telefon, případně jiné své elektronické zařízení, vezme si vás ostraha „pod drobnohled“.

Foto: Letiště Praha Kontroly na letištích ověřují, jestli elektronika cestujících je opravdu elektronikou a ne jen skrýší pro výbušninu.

Pracovníci, kteří mají na starosti kontrolu cestujících při odbavení, musí ověřit, že telefony, přehrávače a další předměty, jež jsou v kabinových zavazadlech, nejsou jen schránkou pro výbušniny. Právě z toho důvodu mohou požadovat, abyste vypnutý přístroj uvedli do provozu.

Jestli se vám to nepodaří, musíte počítat s podstatně přísnější kontrolou, než je obvyklé. Potvrdila to mluvčí letiště Václava Havla Marika Janoušková. To, že se vám nepodaří zařízení zapnout, však samo o sobě neznamená, že budete vyloučeni z přepravy. A ale podrobná kontrola může trvat opravdu dlouho.

Elektroniku, kterou máte v kabinovém zavazadle, je navíc dobré umístit tak, aby byla snadno dostupná. Při kontrole ji totiž musíte vyndat a předložit. Zároveň platí, že přepravci doporučují drahou elektroniku převážet v zavazadle v kabině, nikoli v tom, které je v nákladovém prostoru. Odpadne tak riziko případné krádeže.

(res)  

Vytisknout