NAPSALI JINDE: Zájezdů „last minute“ je zatím dost

22. června 2015 00:01

Cestovní kanceláře na konci června nabízejí tisíce termínů zlevněných zájezdů „na poslední chvíli“. Do některých destinací je však v první půli července nabídka minimální. Informoval o tom minulý týden server iDnes.

Ilustrační foto: www.casantangelo.com

Jestli chcete strávit dovolenou na Kanárských ostrovech a chcete za ni ušetřit výběrem zájezdu „last minute“, máte nyní k dispozici už jen velmi omezenou nabídku.

Podle Michala Tůmy z Invia.cz, jež prodává zájezdy od 300 cestovních kanceláří, je nabídka do Španělska, včetně jeho ostrovů, zejména pak Kanárských, téměř vyprodaná. V první polovině července je dokonce k dispozici již pouze desítka termínů pro Kanárské ostrovy a jen několik set pro ostatní části Španělska.

Podstatně lepší nabídku mají však zájemci o dovolenou v Řecku, Bulharsku, nebo Tunisku.

Přestože celková nabídka „last minute“ na druhou polovinu července a srpen je, podle serveru iDnes stále bohatá, neznamená to, že jsou v ní všechny oblíbené turisty prověřené destinace. A týká se to i v posledních letech stále populárnějšího Bulharska. Důvodem je to, že letos více lidí nakupovalo zájezdy s předstihem. 

Obecně nejrychlejší ze zájemců o tento typ zájezdů musí být rodiny s dětmi. Nabídka rodinných pokojů se totiž ztenčuje nejrychleji. Platí zejména pro Řecko, Chorvatsko a Itálii.

(res)

Vytisknout