NAPSALI JINDE: Last minute zájezdů je letos méně, mírně zdražily

19. června 2015 11:02

Nabídka last minute zájezdů na léto je letos menší než loni, ceny stouply v řádu stovek korun. Některé populární destinace jsou na začátku července jako každoročně již téměř vyprodané. Vyplývá to z ankety České tiskové kanceláře (ČTK) mezi prodejci zájezdů, kterou převzal např. Deník.cz. Průměrná cena leteckého zájezdu na začátku prázdnin vychází podle údajů cestovního portálu eTravel.cz na 16.204 korun. Nejvíce zlevnilo Tunisko, které nabízí zájezdy až o desetinu levněji.

Ilustrační foto: Krachycestovek.cz

Podle údajů cestovní agentury Invia.cz je nyní nejvíce omezená nabídka pobytů do Chorvatska, Španělska a na Kanárské ostrovy. Podle marketingového ředitele CK Alexandria Petra Šatného budou letos ceny last minute zájezdů především v hlavní sezoně o něco vyšší, než tomu bylo loni, a to vzhledem ke kurzu eura i k cenám ve Středomoří.

„Letošní nabídka last minute zájezdů je a bude výrazně menší, neboť o oblasti Řecka, Španělska, Itálie, Kypru a Portugalska byl velký zájem již při předprodejích," citovala média Evu Němečkovou z FIRO-tour. „Dosti prodané je Řecko a Turecko, pokud je klient ochoten ke kompromisům, tak ale zájezdy vybere," dodal Stanislav Zíma z Exim tours.

CK Fischer má odlety po 25. červnu jako každý rok téměř vyprodané.  Její mluvčí Jan Osúch uvedl, že v Řecku, Turecku a Španělsku CK nabízí už pouze poslední místa.

(red)

Vytisknout