NAPSALI JINDE: Exim tours je jedničkou českého trhu

9. června 2015 11:03

Cestovní kanceláři Exim tours stouply v roce 2014 tržby o 16 procent a zisk před zdaněním dokonce o 57 procent. Kanceláři pomohlo, že je součástí německé REWE Group. Uvedl to server E15.cz.

Ilustrační foto

Loňské tržby cestovní kanceláře Exim tours dosáhly 4,3 miliardy korun a zisk před zdaněním dosáhl 221,6 miliónu korun. Firma tím potvrdila pozici tuzemské jedničky. Druhé místo patří skupině Fischer s tržbami 3,27 miliardy a ziskem před zdaněním 118,3 miliónu. Do „velké trojky“ českých cestovních kanceláří patří ještě Čedok, který však zatím své výsledky za rok 2014 neoznámil.

Rekordních výsledků Exim tours dosáhl díky vysokému podílu zájezdů v režimu „first minute“ i díky vyšší obsazenosti zájezdů. Svůj podíl na úspěchu má i to, že firma patří do středoevropské skupiny Exim Holding.

„Proto díky vysokým objemům nakupovaných kapacit v hotelích, ale i u leteckých přepravců pro celou skupinu, dosahuje cestovní kancelář vysoce konkurenčních cen,“ vysvětlil pro server E15marketingový ředitel společnosti Stanislav Zíma. Exim Holding je od roku 2012 součástí německé DER Touristik Köln, divize REWE Group.

(res)

Vytisknout