NAPSALI JINDE: CK začnou prodávat zájezdy na olympiádu v Riu, stojí od 70.000 Kč

20. května 2015 21:21

Cestovní kanceláře SLAN tour a IBTravel začnou už tento čtvrtek prodávat zájezdy a vstupenky na olympijské hry, které se uskuteční příští rok v Riu de Janeiro. V září se k nim přidá i Čedok. Informovala o dnes Česká tisková kancelář (ČTK).

ILUSTRAČNÍ FOTO: Logo letní olympiády v Riu

Ceny zájezdů včetně vstupenek na sportovní akce se podle agentury budou pohybovat mezi 70.000 a 90.000 korun. Za vyšší ceny podle cestovních kanceláří může to, že hotely v Riu na dobu olympiády zvedly ceny.

Pro české fanoušky by mělo být k dispozici podobné množství  vstupenek jako na hrách v roce 2008 v Pekingu – tedy celkem asi 9000. „Distributory budou kanceláře Čedok, IBTravel a SLAN tour. Jen u těchto oficiálních prodejců si budou moci čeští zájemci pořizovat vstupenky,“ uvedla pro ČTK manažerka Českého olympijského výboru Blanka Konečná.

V omezeném množství bude možné u těchto cestovních kanceláří zakoupit vstupenky i samostatně, tedy bez letenek a ubytování. Největší zájem cestovní kanceláře očekávají z řad českých fanoušků o zájezdy na atletiku, tenis, veslování nebo plážový volejbal.

Podle Ladislava Pešky z cestovní kanceláře SLAN tour bude většina zájezdů na pět až šest dnů. Ceny zájezdů začínají na 76.000 korun. Ceny ubytování v hotelech během termínu olympiády, tedy od 5. do 21. srpna 2016, podle majitele CK IBTravel Filipa Dohnálka stouply oproti obvyklé úrovni až desetkrát. IBTravel pořádá během olympiády tři turnusy, v každém má být až 40 lidí. Ceny pobytů začínají na 80.000 korun.

(red)

Vytisknout