CK Touristika Travel pozastavuje svou činnost

31. března 2015 19:01 / Aktualizováno 31. března 2015 19:04

Pražská cestovní kancelář Touristika Travel pozastavuje ke dni 1. dubna 2015 svou činnost. Zjistila to redakce portálu Krachy cestovek.cz. z informace, kterou CK zveřejnila na svých webových stránkách. V tuto chvíli není známo, kolika zákazníků, kteří si již u této cestovní kanceláře zakoupili zájezd na letošní letní sezónu, se uvedený krok dotkne.

Repro: Krachy cestovek.cz Zdroj: www.touristika.cz

Redakce portálu Krachy cestovek.cz zákazníkům doporučuje kontaktovat pojišťovnu Uniqa, u níž byla CK naposledy pojištěna, jak vyplývá z veřejně dohledatelných údajů. CK na svém webu aktuálně svým zákazníkům žádný postup nedoporučuje.

Touristika Travel s.r.o. působí na českém trhu od roku 2004. V letech 2004 - 2012 společnost provozovala cestovní agenturu, od května 2012 pak fungovala jako cestovní kancelář. Jak vyplývá z informací dříve zveřejněných na webu cestovky, proti svému úpadku byla v posledních letech 2013 a 2014 pojištěna u pojišťovny Uniqa.

Společnost v roce 2004 v Česku založila tuniská akciová společnost Société Hôteliére Abou Sofiane, která v roce 2008 prodala svůj obchodní podíl dvěma Tunisanům podnikajícím v ČR. Aktuálně je jednatelem a majoritním vlastníkem firmy Othman Turki.

Cestovní kancelář se orientovala na prodej zájezdů v oblíbených destinacích, jako jsou Tunisko, Dejrba, Egypt nebo Turecko.

Repro: Krachy cestovek.cz Zdroj: www.touristika.cz

Z její poslední aktuální nabídky na webových stránkách vyplývá naprostá převaha zájezdů do Tuniska, kam v rámci „super last minute“ CK nabízela letecké pobytové zájezdy již od sedmi a půl tisíce korun. Je velmi pravděpodobné, že pozastavení činnosti CK Touristika Travel souviset s nedávným teroristickým útokem. Větší CK v této souvislosti nabídli svým klientům, kteří původně plánovali dovolenou v Tunisku, zájezdy do jiných destinací.

(red)

Vytisknout