NAPSALI JINDE: Letní dovolenou pouze v Česku stráví letos 32 procent lidí

31. března 2015 11:55

Letošní letní dovolenou pouze v tuzemsku stráví letos 32 procent Čechů. Jen do zahraničí naopak vyrazí 22 procent lidí, dalších 30 procent plánuje strávit dovolenou jak v Česku, tak v cizině. Dalších zhruba 17 procent se doposud ještě nerozhodlo. Vyplývá to z průzkumu agentury Stem/Mark pro společnost Cetelem, o kterém informovala Česká tisková kancelář (ČTK).

Ilustrační foto: Krachy cestovek.cz

Letní dovolenou plánuje už nyní 42 procent Čechů, dalších 39 procent se na to teprve chystá. Destinaci, ve které stráví své volno, plánují lidé řešit nejčastěji v červnu. Každý pátý Čech pak letos na dovolenou nepojede, uvedla ČTK.

Mezi nejčastěji navštěvované země by podle průzkumu měly i v letošním roce patřit Chorvatsko, Itálie, Řecko, Slovensko a Španělsko. Na nabídku v rámci "last minute" zájezdů chce letos čekat asi jen šest procent lidí. Dalších 17 procent se k tomu spíše přiklání.

Zájezd má již zakoupený 16 procent lidí, dalších 18 procent ho má zakoupený zčásti. Jen zhruba každý devátý z těch, kteří již plánují dovolenou, si zájezd pořídil v rámci předprodejů first minute.

Většina dovolenkářů plánuje utratit za zájezd do 15.000 korun na osobu za pobyt, stravu a dopravu. Více než 20.000 Kč chce dát za dovolenou 15 procent lidí, naopak do pěti tisíc korun utratit čtvrtina Čechů. Asi pětina lidí nemá vůbec jasno o tom, kolik do dovolené investuje.

(red)

Vytisknout