NAPSALI JINDE: Thajsko bude lákat východoevropské turisty z Prahy

24. března 2015 01:31

Propagaci exotického Thajska v celé střední a východní Evropě zajistí od příštího roku nová pobočka, kterou v Praze otevře Thajská centrála pro cestovní ruch. Jejím cílem je zvýšit během tří let příliv dovolenkářů z postkomunistických zemí na víc než půl milionu.

Ilustrační foto: www.thailandtourism.cz

Pražská pobočka bude podle serveru E15.cz sídlit v samotném centru hlavního města v Paláci Myslbek, kde si pronajme 200 metrů čtverečních administrativních ploch. Její součástí bude informační centrum pro příchozí i call centrum, které bude obsluhovat všechny země regionu.

Organizačně bude kancelář rozdělena na tři oddělení. „První bude mít na starost marketingové aktivity v Polsku a Pobaltí, další v Česku, na Slovensku a ve všech státech bývalé Jugoslávie a poslední bude lákat turisty z Maďarska, Rumunska a Bulharska,“ citoval web zástupce thajské centrály v Česku Ali Marzouki.

Východoevropská agenda se přesune do Prahy z přehlcené filiálky v německém Frankfurtu nad Mohanem. Kvůli zřízení pražského zastoupení dokonce thajská centrála omezí svou účast v Japonsku, potřebuje totiž ušetřit. Thajci vybrali Prahu pro její příhodnou polohu a dobrému propojení se zbytkem regionu.

Thajská centrála podle serveru věří, že díky nové české kanceláři přiláká víc turistů z celé postkomunistické Evropy. Už teď je nárůst příjezdů z této části kontinentu velmi slibný. Loni stoupl meziročně o osm procent na 372 tisíc a cílem je navýšení o dalších 200 tisíc během tří let.

Z České republiky zamířilo loni do Thajska 36 tisíc turistů. Nejvíc zájezdů prodaly cestovní kanceláře Eso Travel, Siam Travel a Time Travel. Celkový počet zahraničních turistů přesahuje 26 milionů, země je desátou nejnavštěvovanější destinací světa.

Pražskou filiálku povedou podle E15.cz dva Thajci, ředitel a jeho zástupce, dalšími zaměstnanci pak budou Češi, případně jiní lidé hovořící jazyky ostatních států střední a východní Evropy. Celkem tam má pracovat kolem 12 marketingových expertů a dalších profesí, plus zástupci v terénu, kteří budou působit v přidělených zemích.

(rev)

Vytisknout