Porušuje CA Tep tour z Chomutova Renaty Fuksové soudní zákaz podnikání v cestovním ruchu?

17. března 2015 11:49 / Aktualizováno 12. července 2017 14:44

Smůla. Ani do Paříže, ani na Krétu. Proto žena skončila v podmínce, informoval před nedávnem Liberecký deník o případu Renaty Fuksová (1959) z Jirkova. U krajského odvolacího soudu v Ústí n. L. skončilo projednávání podvodů, které spáchala, když soud zamítl odvolání obžalované a odsoudil ji k souhrnnému trestu odnětí svobody na 15 měsíců se zkušební dobou na 3 roky.

Zdroj: http://cafuksova.sluzby.cz/

Renatě Fuksové byl uložen trest zákazu podnikání nebo zaměstnání v cestovním ruchu na tři roky a rovněž musí zaplatit náhradu vzniklé škody přesahující částku padesáti tisíc korun. Obžalovaná byla už předtím odsouzena za obdobnou trestnou činnost k podmíněnému trestu na 8 měsíců s podmínkou na 18 měsíců. A protože se dopustila podvodů na zákaznících ještě předtím, než předchozí odsouzení nabylo právní moci, dostala souhrnný trest.

Tím skončila poslední kapitola cestovní agentury Tep tour z Chomutova v režii Renaty Fuksové, napsal Liberecký deník. Podle něj jmenovaná např. na přelomu roku 2009 a 2010 zprostředkovala zájezd do Paříže. Ze zájezdu nakonec sešlo, ale podnikatelka zákazníkům nevrátila peníze.

Fuksová zprostředkovala zájezdy, ale současně v téže době nezastupovala konkrétní cestovní kancelář, která měla zájezd uskutečnit. A ta podle deníku potvrdila, že o rezervaci zájezdu nic nevěděla. Při soudním projednávání případu vyšlo najevo, že Fuksová sice s cestovní kanceláří spolupracovala, ale ta jí pro závažné porušení smluvních podmínek zrušila plnou moc.

Jeden z poškozených klientů CA Tep tour si objednal prázdninový zájezd na Krétu a zaplatil třicet tisíc dříve, než byla sepsána oficiální objednávka. Jenže odsouzená dovolenou v červencovém termínu roku 2011 nesjednala a peníze si ponechala. Z jejího facebookového profilu vyplývá, že v Řecku byla později ona sama…

Jak zjistila redakce portálu Krachy cestovek.cz, Fuksové byla nekoncesovaná živnost „Provozování cestovní agentury a průvodcovská činnost v oblasti cestovního ruchu“ ukončena k 29. 12. 2011. Ještě měsíc předtím přitom nabízela na svém facebookovém profilu zimní dovolenou v italském Trentinu, aniž by byl zřejmý pořadatel zájezdu a cena…

Otázkou zůstává, zda odsouzená Renata Fuksová aktuálně neporušuje zákaz podnikání v cestovním ruchu, když na webové stránce své cestovní agentury, která přišla o živnost v roce 2011 i nadále nabízí rodinné dovolené a poznávací pobyty.

„Provozujeme cestovní agenturu se sídlem v Chomutově. Nabízíme prodej zájezdů tuzemských i zahraničních cestovních kanceláří, např. Eximtours, Blue Style, ESO, Atis, Nev Dama, Siamtravel, Ancora, Régio nebo Slantour. Prodáváme jízdenky Student agency i letenky do celého světa,“ stojí na webu CA Renaty Fuksové více než tři roky po ukončení živnosti.

Redakce portálu Krachy cestovek.cz dále zjistila, že Krajský soud v Ústí nad Labem v polovině prosince loňského roku rozhodl o společném insolvenčním návrhu manželů Fuksových a souhlasil s návrhem na povolení oddlužení. Podle soudu lze téměř s jistotou stanovit, že uspokojení nezajištěných věřitelů bude minimálně 80 %, pokud budou manželé Fuksovi řádně plnit splátkový kalendář. Dodejme, že nezajištění věřitelé mají soudem uznané pohledávky v celkové výši téměř 900 tisíc korun.

(red)

Vytisknout