Krach CK Aloha patří k největším krimikauzám děčínské policie

16. února 2015 11:52

Nebývalý nárůst hospodářské kriminality zaznamenali loni policisté na Děčínsku. Oproti roku 2013 stoupl téměř na dvojnásobek. Jednou z velkých kauz, které se na této statistice podílejí, je i případ cestovní agentury Aloha, informoval v minulém týdnu týden Děčínský deník.

Oznámení na webu CA Aloha o ukončení činnosti Repro: Krachy cestovek.cz

Podle Deníku policisté viní jednatele společnosti Aloha Jana Kotka, že s největší pravděpodobností zpronevěřil 1,23 milionu korun. Dalších více než 400 tisíc korun měl podvodně vylákat ze svých klientů. V době sdělení obvinění měli kriminalisté zadokumentováno více než třicet případů podvedených lidí.

Firma vybrala peníze od klientů, ale již je neposlala cestovním kancelářím, které zájezdy prodávaly a jimž peníze patřily, napsal Děčínský deník. Cestovky na základě objednávky od Alohy vystavily cestovní smlouvy a klienti odjeli. Policie měla práci ztíženou tím, že se jí nepodařilo zajistit účetnictví zkrachovalé firmy.

Portál Krachycestovek.cz už dříve informoval, že Kotek se od roku 2012 věnoval také provozování restaurace Pastýřská stěna Děčín, která se pyšní pravděpodobně nejkrásnějším výhledem na Labi.

Stojí za povšimnutí, že děčínská městské Komise cestovního ruchu a zaměstnanosti už v roce 2011 doporučila opravit komunikaci údajně v havarijním stavu na Pastýřskou stěnu k ZOO Děčín s tím, že příchod k ZOO a na Pastýřskou stěnu je důležitý pro cestovní ruch. Kotek už tehdy byl členem této komise.

CA Aloha ukončila svou činnost v lednu 2014 po třinácti letech fungování.

Podle tehdejších informací Děčínského deníku dlužila více než 6 milionů korun a své dluhy už nebyla schopna splácet. Kotek podal 15. ledna 2014 insolvenční návrh, který však soud zamítl kvůli nedodržení zákonných náležitostí. K uspokojení nároků klientů by insolvenční řízení tak jako tak neposloužilo: Kotek v návrhu uvedl, že majetek firmy má hodnotu pouhé čtyři tisíce korun.

(rep)

Vytisknout