Agentura New Travel.cz získala čas na hledání investora, soud schválil moratorium před věřiteli

11. února 2015 23:35

Městský soud v Praze napodruhé vyhověl návrhu jednatelů a vyhlásil moratorium na majetek jejich internetového prodejce zájezdů New Travel.cz. Zadlužená firma je tak tři měsíce chráněna před věřiteli. Díky tomu získala čas na to, aby dala do pořádku své hospodaření, pomoci jí má strategický investor. Zjistil to portál Krachy cestovek.cz z insolvenčního rejstříku.

Ilustrační obrázek: Krachy cestovek.cz

První insolvenční návrh spojený s návrhem na takzvané moratorium na sebe cestovní agentura podala již v závěru loňského roku, soud jej ale záhy zamítl, protože neobsahoval „všechny zákonné náležitosti“.

Jednatelé Roman Břenek a Rostislav Urbánek následně přispěchali s vylepšeným návrhem, který samosoudce Aleš Bartoš schválil na konci ledna. Podle jeho usnesení moratorium trvá do 30. dubna a během něj nelze vydat rozhodnutí o úpadku.

Někdejší pátou největší cestovní agenturu v Česku drtí vysoké dluhy. Ty přesahují 21 milionů korun, přičemž hodnota majetku činí jen 2,2 milionu. S moratoriem podle návrhu souhlasí nadpoloviční většina šesti věřitelů s pohledávkami za celkových 11 milionů korun. Z toho víc než šest milionů tvoří pohledávky obou jednatelů.

Břenek s Urbánkem doufají, že firmu zachrání peníze nového klíčového investora. „Dlužník vyjednává o vstupu strategického partnera, který dodá nejen kapitál pro stabilizaci ekonomické situace dlužníka, ale bude rovněž zárukou posílení jeho obchodní pozice a dalšího rozvoje,“ uvedli šéfové New Travel.cz v návrhu na vyhlášení moratoria.

Jak už portál Krachy cestovek.cznapsal, o jednoho velkého investora New Travel.cz již přišla. V první půlce loňského listopadu z ní totiž v tichosti vycouval provozovatel e-shopů Vivantis podnikatele Martina Rozhoně. Začátkem prosince pak do Vivantisu majetkově vstoupila společnost E-commerce Holding spoluvlastněná byznysmenem Jakubem Havrlantem a miliardáři Danielem Křetínským a Patrikem Tkáčem.

Zhruba dva týdny po exitu Rozhoně jednatelé sepsali první insolvenční návrh, který 31. prosince podali na soud. Problémy firmy Břenek s Urbánkem v návrhu zdůvodnili tím, že se „v posledních letech do její ekonomické situace negativně promítaly některé vnější a vnitřní vlivy, v důsledku jejichž působení se postupem času dlužník ocitl ve stavu úpadku.“

New Travel.cz funguje od roku 2006, na svém webu oznamuje, že od té doby zprostředkovala prodej zájezdů v celkové hodnotě 1,1 miliardy korun. V současnosti již ale dovolené neprodává, svůj portál změnila v pouhý srovnávač cen zájezdů. Klienti si na něm mohou vybírat dovolené od desítek různých cestovek, ale po rozkliknutí nabídky jsou přesměrováni přímo na server dotyčné kanceláře.

(rev)

Vytisknout