TISKOVÁ ZPRÁVA: Dominikánská republika na palubě luxusních zaoceánských lodí

2. února 2015 19:09

Bílé písečné pláže, národní parky, koloniální památky a nákupní zóny - to vše a mnoho dalšího na vás čeká v Dominikánské republice. Za poznáním tohoto exotického ráje vyráží stále více Čechů na palubách luxusních zaoceánských plavidel. Díky přítomnosti pěti velkých přístavů je možné si prohlédnout nejen historické centrum Santo Dominga, ale i elegantní La Romana, viktoriánské Puerto Plata nebo přírodní ráj na Samaná.

Ilustrační foto – zdroj: www.godominicanrepublic.cz

Okružní plavby jsou perspektivním odvětvím cestovního ruchu Dominikánské republiky. Podle statistik Centrální banky (Banco Central) utrácejí klienti zaoceánských lodí po přistání v lokalitě přibližně 110 USD za den. "Zatímco předloni k nám na lodích zavítalo 561 tisíc turistů, v roce 2014 to bylo 600 tisíc turistů a pro rok 2015 očekáváme nárůst statistik o dalších 10 %," říká Leila Boasier Budecker, ředitelka Národního turistického úřadu Dominikánské republiky.

Dominikánská metropole Santo Domingo, nejlidnatější město Karibiku, slouží díky své strategické poloze nejen jako "mateřský přístav", odkud turisté cestují na další karibské ostrovy, ale i jako tranzitní stanoviště při objevování dominikánského pobřeží. Terminál Don Diego umožňuje přímý vstup do Koloniální zóny města se spoustou památek. Druhý terminál Sans Souci je považován za nejmodernější v regionu Karibiku.

Přístav v La Romana byl nedávno zrenovován a je tak schopen pojmout až dvě zaoceánské lodě najednou. V okolí najdeme panenské pláže Bayahibe a Dominicus, uměleckou vesničku Altos de Chavón nebo sportovní resort Casa de Campo s proslulými golfovými hřišti "Psí zub" a "The Links".

Puerto Plata je známé vilami ve viktoriánském stylu z konce 19. století, pestrobarevnými domky a čilým nočním životem. V této oblasti jsou ideální podmínky pro windsurfing, kiteboarding a potápění. Poloostrov Samaná na severovýchodě ostrova je oblastí tropických pralesů, vodopádů, kokosových hájů a rajských pláží. Od prosince/ledna do března sem každoročně připlouvají na námluvy velryby hrbaté.

Průmysl okružních plaveb zažívá v současnosti velký boom především díky novým prestižním linkám, které zemi zahrnuly do svých cestovních itinerářů. V přístavu Sans Souci například v uplynulých dnech poprvé zakotvil luxusní parník společnosti Caribe Tropical Horizon se sedmi sty pasažéry na palubě. Z dalších společností jmenujme např. Royal Caribbean Internacional, Costa Cruises nebo Princess Cruise Line. Zaoceánská plavidla nabízejí luxusní ubytování pětihvězdičkové kategorie. Lodě kotví v přístavech ráno a odplouvají v podvečer, návštěvníci tak mají na poznání okolí celý den. Na palubě jsou k dispozici mj. bazény, bary, fitness centra, kosmetické salony a mnoho dalších služeb.

O Dominikánské republice:

Dominikánská republika patří mezi nejoblíbenější turistické destinace Karibiku. Zabírá přibližně dvě třetiny ostrova Hispaniola, který se nachází jihovýchodně od Floridy. Tato destinace je po Kubě druhou největší zemí v Karibském moři, kde se hovoří španělsky, a má velmi různorodou krajinu. Najdeme zde nekonečně dlouhé panenské pláže, tropické pralesy i horské oblasti. Cestovní ruch patří mezi nejrychleji rostoucí průmyslová odvětví v zemi. Dominikánská republika má pět hlavních turistických oblastí, kterými jsou Puerto Plata - Cabarete - Sosua, La Romana - Bayahibe, Samana - Las Terrenas, Boca Chica - Juan Dolio a Punta Cana.

Kontakt:

Mgr. Leila Boasier Budecker

Ředitelka pro střední a východní Evropu

Ministerstvo cestovního ruchu / Národní turistický úřad Dominikánské republiky

Štěpánská 611/14

110 00 Praha 1

Mgr. Simona Juránková

PR oddělení

Telefon:+420 222 231 078

Email: prague@godominicanrepublic.com

Web: http://www.godominicanrepublic.cz

Facebook: https://www.facebook.com/godominicanrepublic.cz

Twitter: @dominikanska

Vytisknout