Majitelka zkrachovalé cestovky Majestic Travel je opět u soudu, tentokrát kvůli zpronevěře

22. ledna 2015 16:38

Pětiletou podmínku za podvod dostala majitelka zkrachovalé cestovky Majestic Travel Zuzana Pálová-Sebri jen před pár dny. Na lavici obžalovaných ale včera usedla znovu. Kvůli zpronevěře, informovala dnes Mladá fronta Dnes. Jak napsal Blanenský deník, do problémů dostala i další lidi, když začala pracovat jako obchodní zástupkyně a jménem brněnské společnosti Investice CZ půjčovala peníze. Část peněz si totiž nechávala.

Zuzana Pálová před Okresním soudem v Blansku Zdroj: www.blanensky.denik.cz Screenshot: Krachy cestovek.cz

Podle obžaloby se Zuzana Pálová po krachu své cestovní agentury dopustila zpronevěry a hrozí jí, že , že po sečtení trestů půjde za mříže až na osm let. Pár měsíců po krachu Majestic Travel začala Pálová pracovat jako obchodní zástupkyně pro brněnskou firmu Investice CZ, která poskytuje finanční půjčky a úvěry. Pálová prý tehdy slibovala, že peníze za neuskutečněné zájezdy bude svým klientům splácet. Namísto toho ale zpronevěřila peníze od dalších téměř dvou desítek lidí, napsal deník Mladá fronta Dnes.

Šestačtyřicetiletá žena, která se nyní jmenuje Zuzana Sebri, pro společnost Investice CZ začala pracovat v říjnu roku 2013. Její úkol byl půjčovat lidem menší částky v hotovosti a dluhy pak vybírat. Smlouvy uzavírala především s lidmi z Blanenska, například z Kunštátu, Sebranic, Blanska či Sloupu, uvedl Blanenský deník.

Brněnský deník citoval státního zástupce Pavla Kuthana, podle nějž šlo většinou o půjčky kolem deseti až dvaceti tisíc korun. Jenže Pálová si část peněz nechala pro sebe. „Kvůli obžalované zaměstnavatel přišel o téměř sto padesát tisíc korun. Tím se dopustila přečinu zpronevěry,“ konstatoval Kuthan.

Jana Smičková, někdejší nadřízenáZuzany Sebri, pro jeden z deníků uvedla: „Kdybychom věděli o problémech s cestovkou, určitě bychom ji nepřijali. Před jejím nástupem jsme si ji prověřovali v trestním rejstříku. Neměla v něm žádný záznam.“ Blanenský deník přitom začátkem letošního ledna napsal, že Pálová byla již pětkrát soudně trestána, z toho čtyřikrát pro majetkovou trestnou činnost.

Soudkyně Helena Frantelová, která Pálovou soudí i v procesu podvodů na klientech Majestic Travel, podle Blanenského deníku odročila další líčení na neurčito. Pokračovat bude i soud kvůli podvádění v cestovní kanceláři. Státní zástupce Kuthan totiž s rozsudkem z minulého týdne není spokojený a odvolá se ke Krajskému soudu v Brně. Jak bude Zuzana Sebri potrestána, není zatím jasné. „Pokud soud oba tresty spojí do souhrnného, bude se vše posuzovat podle přísnější sazby. A ta je v případě podvodu v rozmezí dva roky až osm let,“ vysvětlil státní zástupce.

(red)

Vytisknout