TISKOVÁ ZPRÁVA: Ministryně Šlechtová zahájila brněnský veletrh GO a Regiontour

16. ledna 2015 01:29

Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová včera navštívila spolu s první náměstkyní pro regionální rozvoj Klárou Dostálovou brněnské veletrhy GO a Regiontour, které jsou největší prezentací průmyslu cestovního ruchu se zaměřením na regiony ve střední Evropě. Tato akce se koná od 15. do 18. ledna 2015 a hlavním tématem veletrhů je aktivní dovolená v regionech a gastronomie.

Zdroj: www.mmr.cz

„Tato akce je pro podporu průmyslu cestovního ruchu velmi významná vzhledem k široké nabídce produktů cestovního ruchu, které jsou zde představovány. Velice vítám propojení cestovního ruchu a regionálního rozvoje. K pestré domácí nabídce přispívají expozice krajů, turistických regionů a jednotlivých měst České republiky, stejně jako expozice České centrály cestovního ruchu – CzechTourism. Díky novinkám a bohatému doprovodnému programu bude jistě tento ročník veletrhů minimálně stejně úspěšný jako v předcházejících letech,“ zahajovala ministryně Karla Šlechtová brněnské veletrhy.

Hlavním tématem veletrhů Go a Regiontour, které se budou konat opět na brněnském výstavišti, je aktivní dovolená v regionech a gastronomie. Letošní partnerskou zemí veletrhu je Maďarsko, které po celou dobu bude taktéž prezentovat svoji národní kulturu. Téměř tisícovka firem z dvaadvaceti zemí se bude těšit bezmála na třicet tisíc odhadovaných návštěvníků.

Veletrh REGIONTOUR je nosným projektem na podporu domácího cestovního ruchu a incomingu v České republice. Účastní se jej klíčové subjekty a osoby s rozhodovacími pravomocemi v cestovním ruchu ČR a jednotlivých regionů. Veletrh GO se zaměřuje na výjezdovou turistiku. Vedle tuzemských cestovních kanceláří a agentur se jej účastní poskytovatelé služeb cestovního ruchu v oblíbených zahraničních destinacích a zahraniční turistické centrály.

Zdroj: Ministerstvo pro místní rozvoj, media@mmr.cz

Ing. Veronika Vároši

Odbor komunikace

Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

Staroměstské náměstí 6

110 15 Praha 1

tel: +420 224 861 508

fax: +420 224 861 333

mobil: +420 734 360 704

e-mail:veronika.varosi@mmr.cz

www.mmr.cz 

Vytisknout