Soud má dnes vynést rozsudek nad Zuzanou Pálovou

17. prosince 2014 11:46

Dnes by měl Okresní soud v Blansku vynést dlouho očekávaný rozsudek ve věci boskovické podnikatelky v cestovním ruchu Zuzany Pálové. Informaci přinesl týdeník Týden u nás. Portál Krachy cestovek.cz tuto kauzu dlouhodobě sleduje.

Zuzana Pálová před soudem. Zdroj: http://blanensky.denik.cz/ Screenshot: Krachycestovek.cz

Jak je to doopravdy s „podnikáním“ Zuzany Pálové vyplavalo na světlo v červenci 2012. Tehdy se v Podaci na jihu Chorvatska ocitla čtyřicítka českých turistů, klientů boskovické Majestic Travel, ve strašné situaci. Zjistili, že jsou bez ubytování a že jim řidiči autobusu odmítají vydat zavazadla. Řidiči si zkusili z vyděšených a unavených cestujících udělat rukojmí, aby z Pálové vymohli dlužné peníze.

Postupně se objevovaly další informace, nad kterými zůstával rozum stát. Pálová nejprve provozovala od roku 2009 jen cestovní agenturu, která ze zákona nesmí pořádat vlastní zájezdy. Teprve v květnu 2012 získala koncesi na cestovní kancelář.

Mohla ji ale získat jen díky neuvěřitelnému šlendriánu úřadů, konkrétně Ministerstva pro místní rozvoj a místně příslušného živnostenského úřadu. Nikdy totiž neměla uzavřenou platnou pojistku pro případ úpadku, kterou zákon jednoznačně vyžaduje jako jednu ze základních podmínek pro podnikání tohoto druhu.

Na tento přístup úředníků, který Pálové umožnil spáchat zločiny, za něž je nyní souzena, doplatilo mnoho lidí. Neexistence pojistky pro ně znamenala, že nemohli získat náhradu škody tím nejjednodušším způsobem.

O dalším vývoji případu bude portál Krachy cestovek.cz informovat.

(rep)

Vytisknout