Letenky na stojáka? Žádná novinka!

11. prosince 2014 00:27

Prodejci letenek se podle včerejší zprávy České tiskové kanceláře (ČTK) prý každý rok potýkají s řadou kuriózních požadavků klientů, často vyplývajících z neznalosti leteckého prostředí. „Úsměvný dotaz, který se objevuje často, je zda lze cestovat 'na stojáka' pokud jsou už všechna místa v letadle obsazena,“ uvedl pro agenturu ředitel portálu Letuška.cz Josef Trejbal.

Ilustrační foto Zdroj: www.ryanairnews.com

„Úsměvný dotaz, který se objevuje často, je zda lze cestovat 'na stojáka' pokud jsou už všechna místa v letadle obsazena,“ uvedl včera pro ČTK ředitel portálu Letuška.cz Josef Trejbal.

Faktem ale je, že s myšlenkou „letenek na stojáka“ přišel už koncem roku 2009 kontroverzní ředitel společnosti Ryanair Michael O´Leary, který z firmy těsně před krachem vybudoval udělal největší evropské nízkonákladové aerolinky.

Šéf Ryanair chtěl už před lety zavést létání ve stoje. Dosáhnout toho chtěl tím, že ze zadní části letadla odstraní deset řad se sedačkami a vytvoří tak prostor pro zhruba 100 cestujících, kteří by mohli být připoutáni např. pouze k barovým stoličkám. „Řekněme, že pokud budete ochotni stát, přijde vás letenka na 5 euro,“ citoval už v roce 2009 O´Learyho deník Blesk.

A co říkal ředitel Ryanair na argumenty, že v případě nehody letadla mohou lidé, co stojí, zemřít? „Ve vší úctě, lidé, kteří sedí, mohou zemřít také,“ zareagoval tehdy O´Leary.

(red)

Vytisknout