NAPSALI JINDE: Podle AČCKA jsou vánoční a silvestrovské pobyty u moře vyprodané

2. prosince 2014 14:48

Vánoční a silvestrovské pobyty u moře jsou téměř vyprodané, informovala dnes Česká tisková kancelář (ČTK). České cestovní kanceláře letos začaly více spolupracovat a sdílejí charterové lety. Počet charterových spojů tak během zimy klesl z 12 na pět spojů týdně. Letenky od cestovních kanceláří jsou vyprodané a CK nenabízejí pobyty se slevami last minute. Uvedla to dnes Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA).

Dubaj – ilustrační foto Krachy cestovek.cz

„Od začátku listopadu již prakticky není možné sehnat letenky do exotiky za cenu do 40.000 Kč na osobu. V letošní sezoně exotiky očekáváme zvýšení průměrné ceny prodaného zájezdu vlivem rostoucích nároků klientů a nákupu luxusních pobytů (na Mauritius, Maledivy, Seychely atd.) a také absencí last minute nabídky,“ uvedla pro ČTK tajemnice asociace Kateřina Petříčková.

V současné době jsou podle Petříčkové na konec roku v nabídce CK volné kapacity do Spojených arabských emirátů, Egypta a na Kanárské ostrovy. Ze vzdálené exotiky jsou poslední volné letenky na charterech na Kubu, Jamajku a do Dominikánské republiky.

Letenky na pravidelných linkách jsou téměř vyprodané. Ceny posledních volných míst na pravidelných linkách se v ekonomické třídě cenově pohybují okolo 40.000 až 50.000 korun. Obvyklá cena je 18.000 až 20.000 korun, poznamenala ČTK.

V letošním roce stráví podle AČCKA vánoční svátky a oslavy Nového roku u moře asi dvacet ticíc českých turistů. Nejvíce cestují do Spojených arabských emirátů, Egypta a na Kanárské ostrovy.

Žebříček nejoblíbenějších exotických destinací během vánočního období:

1. Spojené arabské emiráty (SAE)

2. Egypt

3. Kanárské ostrovy

4. Thajsko

5. Dominikánská republika

6. Kuba

7. Mexiko

8. Kapverdské ostrovy, Zanzibar

Zdroj: AČCKA

Vytisknout