V Blansku začal soud se Zuzanou Pálovou z Majestic Travel

7. října 2014 17:24

Před Okresním soudem v Blansku začalo ve středu 1. října hlavní líčení proti Zuzaně Pálové obžalované z podvodu a neoprávněného podnikání. Státní zástupce hned na začátku naznačil, že pro obžalovanou bude požadovat nepodmíněný trest v trvání nejméně čtyř let.

Zuzana Pálová Repro: Facebook

Čtenáři portálu Krachycestovek.cz určitě nemusejí dlouho lovit v paměti: Zuzana Pálová provozovala bez povinného pojištění proti úpadku cestovku Majestic Travel a připravila tak své klienty o možnost získat náhradu za zájezdy, za které inkasovala peníze, ale neuskutečnila je.

Případu věnují pozornost zatím jen regionální novináři, kteří informují o dění v soudní síni. Krachy cestovek jej ale sledují dlouhodobě a věnují pozornost i tomu, co se v oficiálních médiích neobjevilo.

Jihomoravská mutace Mladé fronty Dnes připomíná, že například pro rodiče a děti z Petrovic na Blanensku zbyl z vysněné dovolené u moře jen hrozný sen. S Majestic Travel měli odjet v červenci 2012 do Černé Hory. Zájezd se ale nakonec neuskutečnil, protože Pálová ho zrušila den před odjezdem.

„Dodnes nám nevrátila více než 250 tisíc korun. Tvrdila, že zájezd ruší kvůli technickým problémům v místě ubytování. Přímo tam jsme si ovšem ověřili, že žádné problémy nemají a dokonce i to, že tam žádné ubytování nemáme zajištěné ani zaplacené. Část peněz jsme už dostali zpět. Kvůli zbytku jsme podali trestní oznámení za podvod,“ cituje MfD výpověď petrovického starosty Vladimíra Paulíka, který zájezd zprostředkoval.

Podobně dopadly další desítky jednotlivců, ale také děti a rodiče ze Střediska volného času Animo ze Žamberka, členové Klubu seniorů z Rožnova pod Radhoštěm a další. Majitelka neplatila ani některým autodopravcům.

Určitě je ale zajímavé i to, co Krachy cestovek zaslechly na chodbách soudu od svědků, kteří už měli svou výpověď za sebou nebo se na ni teprve připravovali.

Tak například okradená klientka, která s rodinou také neodcestovala na dovolenou, uvedla, že ve chvíli, kdy se sešla s Pálovou a požadovala vrácení peněz, navrhla Pálová během půl hodiny hned několik řešení (peníze vrátí, nevrátí…). Nakonec vyslechla, že není problém zařídit jiný zájezd ve stejném termínu. Po odmítnutí pak Pálová část peněz vrátila.

Podle této svědkyně měla být Pálová v minulosti již čtyřikrát trestaná, dokonce nejen v ČR, ale i ve Španělsku. Další svědkyně měla možnost Pálovou navštívit u ní doma. Její bydlení je podle ní velmi nadstandardní a jezdí také novým autem.

Líčení pokračuje 12. listopadu. Portál Krachycestovek.cz budou pro vás případ sledovat i nadále.

(rep)

Vytisknout