Věru Jourovou nahradí v čele MMR další žena – Karla Šlechtová

1. října 2014 11:26

Dosavadní ministryni pro místní rozvoj Věru Jourovou (hnutí ANO), zřejmě nahradí jiná žena - ředitelka odboru fondů Evropské unie na Úřadu vlády Karla Šlechtová. Dříve působila na ministerstvu pro místní rozvoj nebo např. ve firmě Deloitte.

Reprokoláž: Linkedin

Karla Šlechtová vystudovala podnikový management a finance na Fakultě ekonomické Západočeské univerzity Plzeň. Má také certifikát z nizozemské Arnehem Businnes School, uvedl server iDnes.cz.

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš oznámil jméno Šlechtové na brífinku po jednání vlády. „Jsem rád, že se mi to podařilo utajit, že to nikdo nezveřejnil. Dal jsem si na tom záležet,“ podotkl.

Rovněž zdůzarnil, že hnutí ANO nenominovalo politického kandidáta, ale odborníka: „Z hlediska odbornosti není pochyb, že paní Šlechtová je dobrá kandidátka. S panem premiérem jsme se domluvili, že bude zítra informovat pana prezidenta,“ citoval Babiše web České televize.

První místopředsedkyně ANO Věra Jourová odchází do nové Evropské komise, kde bude mít na starost problematiku spravedlnosti, spotřebitelskou politiku a otázky rovnosti pohlaví.

Životopis Karly Šlechtové je ke stažení na oficiálních stránkách hnutí ANO.

(red)

Vytisknout