Soud odmítl insolvenční návrh na padlou CK Hellas – nejen Řecko, je prý „neurčitý a nesrozumitelný“

28. srpna 2014 15:05

Krajský soud v Brně odmítl insolvenční návrh, který na sebe z důvodu předlužení podala prostějovská cestovní kancelář HELLAS – nejen Řecko v polovině srpna. V insolvenčním rejstříku to jistila redakce portálu Krachy cestovek.cz, která už před týdnem predikovala, že soud návrh odmítne pro jeho neúplnost.

Repro: Krachy cestovek.cz

„Dlužník v návrhu neuvádí jednotlivé věřitele, ani jejich počet. Chybí zde tvrzení o splatnosti jeho závazků a o jejich konkrétní výši,“ konstatoval soud, a protože mu zákon neumožňuje vyzvat navrhovatele k odstranění vad, insolvenční návrh odmítl.

„Soud návrh přezkoumal a zjistil, že je neurčitý a nesrozumitelný, jelikož v něm nejsou uvedeny rozhodující skutečnosti, které osvědčují úpadek dlužníka,“ stojí v usnesení insolvenčního soudu. Podle něj dlužník pouze uvádí, že je v úpadku, ale konkrétní skutečnosti, které by o existenci jeho úpadku svědčily, neuvedl.

Navrhovatelka - jednatelka zkrachovalé cestovní kanceláře Šárka Trunečková k podanému insolvenčnímu návrhu ani nedodala povinné přílohy, tedy seznam majetku firmy, seznam jejích závazků a seznam zaměstnanců, konstatoval soud nad rámec rozhodnutí.

Na to portál Krachy cestovek.cz upozornil již před týdnem, kdy jsme napsali, že Trunečková v insolvenčním návrhu nevyčíslila hodnotu závazků, které CK HELLAS – nejen Řecko eviduje vůči svým obchodním partnerům a neposkytla soudu vůbec žádné informace o tom, kolika klientům cestovní kancelář z důvodu vyhlášení neposkytla zaplacené služby. Rovněž neuvedla, kolik má cestovka zaměstnanců, jaké finanční prostředky má v hotovosti, v bankách apod.

(red)

Vytisknout