Cestovní kancelář HELLAS – nejen Řecko na sebe podala insolvenční návrh

20. srpna 2014 21:22

Krajský soud v Brně přijal v pondělí insolvenční návrh, který za prostějovskou cestovní kancelář HELLAS – nejen Řecko podala její jednatelka Šárka Trunečková. Zjistila to dnes redakce portálu Krachy cestovek.cz z insolvenčního rejstříku. S velkou pravděpodobností však lze předpovědět, že soud, tento návrh odmítne pro jeho neúplnost.

Repro: Krachy cestovek.cz

Ve stručném, asi patnáctiřádkovém odůvodnění jednatelka CK HELLAS – nejen Řecko jen povšechně konstatuje, že firma má závazky ze smluv se zahraničními partnery, závazky k letecké společnosti Travel Service a v neposlední řadě ke svým klientům, kterým nebyly poskytnuty zaplacené služby. Šárka Trunečková dále konstatuje, že společnost nemá „žádný reálný majetek, který by se dal zpeněžit“.

Navrhovatelka nevyčíslila hodnotu závazků, které cestovní kancelář eviduje vůči svým obchodním partnerům a neposkytla soudu vůbec žádné informace o tom, kolika klientům cestovní kancelář z důvodu vyhlášení neposkytla zaplacené služby. Rovněž neuvedla, kolik má v tuto chvíli cestovní kancelář zaměstnanců, jaké finanční prostředky má firma v hotovosti a v bankách apod.

V insolvenčním návrhu, který byl podán z důvodu předlužení, rovněž vůbec není vyčíslena hodnota pohledávek, které má CK HELLAS – nejen Řecko vůči jiným subjektům. Ve vyjádření, které Trunečková poskytla redakci portálu Krachy cestovek.cz začátkem tohoto týdne, přitom uvedla: „Mezi dlužníky naší kanceláře patří i Invia. K dnešnímu dni jsou na straně Invie po splatnosti faktury v celkové výši 200 tisíc Kč“.

K informaci ohledně dluhu společnosti Invia vůči CK HELLAS – nejen Řecko se pro portál Krachy cestovek.cz vyjádřil tento týden její marketingový manažer Michal Tůma: „…popírám skutečnost, že by došlo k neoprávněnému zadržování peněz klientů. Vše je dle smlouvy s danou cestovní kanceláří, jejíž detaily nebudeme publikovat.“  Smlouvu nechce zveřejnit ani Trunečková s tím, že to nelze bez souhlasu druhé strany.

(red)

Vytisknout