Říčanský podnikatel Michal Koranda: Od agentury Domiko přes CK Harmony zpět k CA Domiko

7. srpna 2014 16:30

Začátkem srpna před dvěma lety portál Krachy cestovek.cz informoval o tom, že říčanský podnikatel Michal Koranda prodával v rozporu se zákonem a bez pojištění zájezdy, které sám organizoval. Vloni v říjnu jsme si kladli otázku, zda Korandovi vydrží koncese i do letošního roku… A co myslíte?

Michal Koranda, jak se zdá, je zcela nepoučitelný. Na stránkách své cestovní agentury píše: „Dovolenou, na kterou budete dlouho vzpomínat, Vám nabízí pouze naše cestovní kancelář.“

Výsledkem kauzy, o níž informovala také Česká televize, bylo, že následně pan Koranda získal od příslušného živnostenského úřadu a Ministerstva pro místní rozvoj koncesi na provozování cestovní kanceláře, přičemž jejím odpovědným zástupcem se stal majitel CK Toulky Evropou a člen prezidia Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) RNDr. Miroslav Hrdlička.

A jak že vypadá podnikání pana Korandy v cestovním ruchu dnes? Stále nabízí pobytové zájezdy do chorvatského letoviskaTučepi, ale nově je to pod hlavičkou proti úpadku pojištěné cestovní kanceláře Mediteran travel, která je oficiálně jejich pořadatelem. Stojí za zmínku, že tato CK je, podobně jako výše uvedený Hrdlička, rovněž členem AČCKA.

V roce 2012 se Korandovi – jako CK Harmony – podařilo získat pojištění proti úpadku CK u České podnikatelské pojišťovny, to však vypršelo v první zářijové dekádě 2013. Vloni jsme upozornili na to, že Korandova CK nabízela zájezdy do letoviska Tučepi v termínu od 13. do 22. září, tedy v době, kdy cestovka už neměla platnou pojistku.

Živnostenské oprávnění k provozování CK pak panu Korandovi zaniklo v říjnu loňského roku, ve stejné době skončil v roli odpovědného zástupce M. Hrdlička. Na webu někdejší cestovky visí strohé oznámení o ukončení „činosti“ a upozornění, že prodej zájezdů do Chorvatska na léto 2014 byl zahájen u cestovní agentury Domiko.

Portál Krachy cestovek.cz tento týden zveřejnil tiskovou zprávu České obchodní inspekce (ČOI) o tom, jak cestovní kanceláře a agentury porušují povinnosti stanovené právními předpisy. V jednom případě kontroloři úřadu zjistili, že cestovní agentura používala nepravdivé označení „cestovní kancelář“.

Tato statistika se asi rozšíří, neboť Michal Koranda, jak se zdá, je zcela nepoučitelný. Na stránkách své cestovní agentury píše: „Dovolenou, na kterou budete dlouho vzpomínat, Vám nabízí pouze naše cestovní kancelář.“

(red)

Vytisknout