Z ARCHÍVU: Cestovní kancelář Holiday Brno, která už rok nebyla kanceláří, poslal soud před čtyřmi lety do insolvence

29. července 2014 10:44

Tento týden je to přesně čtyři roky, co Krajský soud v Brně poslal do insolvenčního řízení cestovní kancelář Holiday Brno. Ona to vlastně CK už nebyla, protože už rok předtím, v roce 2009 firma přišla o koncesi na provozování cestovní kanceláře. Ze svého loga a ani z webových stránek už ale označení „cestovní kancelář“ neodstranila…

Ilustrační foto

Portál Krachy cestovek.cz už v minulosti o této brněnské „cestovce“ psal. A sice v souvislosti se skutečně fundovaným vyjádřením někdejšího šéfa odboru cestovního ruchu na Ministerstvu pro místní rozvoj (MMR) Aleše Hozdeckého. Ten totiž v souvislosti s případem boskovické cestovní kanceláře Majestic Travel, která od svého vzniku v březnu 2012 podnikala bez povinného pojištění proti úpadku a tudíž v rozporu se zákonem o cestovním ruchu, konstatoval: „Něco podobného se stalo vůbec poprvé.“ Nebyla to pravda.

Vyjádření Hozdeckého se pak ještě snažila upřesnit tehdejší mluvčí MMR Jana Jabůrková s tím, že jde teprve o druhý případ za mnoho let, kdy se něco podobného stalo. Chybka se vloudila, ani mluvčí neříkala pravdu. „Člověk nemusí mít k dispozici ministerský archív, aby přišel na to, že ani takové prohlášení nesedí,“ komentovali jsme to před dvěma lety a zmínili jsme tehdy pouze rok starý případ někdejšího člena Asociace cestovních kanceláří ČRCK Pressburg. Firma podnikala jako cestovní kancelář i poté, co jí pojišťovna UNIQA neprodlužila smlouvu.

Redakce portálu Krachy cestovek.cz si kvůli nekompetentnímu vyjádření A. Hozdeckého dala před dvěma lety tu práci, že našla další nepojištěnou „cestovní kancelář“, a sice brněnskou Online Tours, která byla prostřednictvím Hany Pipové personálně propojena právě s „cestovní kanceláří“ Holiday Brno. Podrobnosti si můžete přečíst zde.

O měsíc později pak redakce s pomocí čtenářů odhalila další nepojištěnou cestovní kancelář Domiko respektive Harmony říčanského podnikatele Michala Korandy. Zdravý rozum se zdráhá pochopit, že úřady následně – poté, co bylo médii, včetně veřejnoprávní České televize, zdokumentováno, že jako cestovní agentura prodával vlastní zájazdy, což se ze zákona nesmí – mu vystavily koncesi k provozování cestovní kanceláře. Moc dlouho nefungovala, ale o tom až jindy.

A Holiday Brno? Majitelka firmy, Hana Pipová, přišla o svůj obchodní podíl ve firmě na základě exekuce. A insolvenční řízení kvůli dluhům ve výši několika milionů korun skončilo tak, že konkurz byl zrušen pro nedostatek majetku. Haně Pipové zabavil exekutor její majetkový podíl ve firmě její dcery Nikoly Online Tours. I v tomto případě insolvenční soud konstatoval, že „majetek dlužníka je zcela nepostačující pro uspokojení věřitelů“. Na základě toho pak byla firma vymazána z obchodního rejstříku.

(red)

Vytisknout