Na Slovensku v pondělí skončila první CK v letošní sezóně. Orientovala se na Bulharsko

9. července 2014 00:09

Slovenská média včera informovala o úpadku první tamní cestovní kanceláře v letošní turistické sezóně, CK DARNE z Popradu. Podle médií cestovka nechala v zahraničí 55 lidí, kteří byli na dovolené v Bulharsku. Jejich návrat do vlasti proběhne již dnes autobusovou dopravou, přestože si zakoupili letecký zájezd k moři.

Facebookový profil CK Darne, repro Krachy cestovek.cz

Jako první o úpadku včera informoval portál Topky.sk. Na webu popradské cestovky prý přitom nejprve nebyla vůbec žádná informace a nikdo klientům nezvedal telefony. Až později během dne se objevilo toto oznámení:

„Oznamujeme Vám, že DARNE cestovná kancelária, s.r.o. sa v zmysle § 9 ods. 1 zákona č. 281/2001 Z.z. o zájazdoch, podmienkach podnikania cestovných kancelárií a cestovných agentúr a o zmene a doplnení Občianskeho zákonníka v znení neskorších predpisov (ďalej len Zákon o zájazdoch) dostala do úpadku a ďalej nie je schopná vykonávať svoju činnosť. DARNE cestovná kancelária, s.r.o. má uzatvorené „Poistenie zájazdu pre prípad úpadku cestovnej kancelárie" s poisťovňou Allianz – Slovenská poisťovňa, a.s. a táto poistná zmluva je platná od 1. 1. 2014 do 31. 12. 2014.“

Podle slovenských médií byla CK Darne na tento rok pojištěná proti úpadku u pojišťovny Allianz – Slovenská poisťovňa. Mluvčí pojišťovny Artur Šturmankin potvrdil, že o úpadku byli informováni od zástupců CK Darne v pondělí v pozdních hodinách. Šturmankin dále uvedl, že CK Darne měla uzavřenou smlouvu proti úpadku ve výši 82 tisíc EUR, tedy něco málo přes 2 miliony českých korun.

Společníky a jednateli zkrachovalé CK jsou podle slovenského obchodního rejstříku Mária Demečková a Rudolf Demečko ze Spišské Nové vsi. Zatím není zřejmé, jak úpadek CK Darne ovlivní jejich další podnikalské aktivity v oboru cestovního ruchu.

CK Darne je totiž od roku 2005 majoritním vlastníkem stejnojmenné cestovní agentury DARNE travel. Menšinovým majitelem je již zmíněný R. Demečko, přičemž M. Demečková je jednatelkou této firmy. Demečková je pak ještě jednatelkou a majitelkou další firmy s podobným názvem, DARNE Poprad, která má podle výpisu z obchodního rejstříku rovněž možnost poskytovat služby cestovní kanceláře.

(red)

Vytisknout