Langmajer a Gondíková spolu byli na dovolené jako první klienti nové cestovní agentury Prince Tour z Děčína

10. dubna 2014 13:43

Články, které před nedávnem přinesl portál Krachy cestovek.cz o zkrachovalé cestovní agentuře Aloha Děčín a jejím jednateli a majiteli Janu Kotkovi, nezůstaly bez odezvy. Osoba znalá místních poměrů nás upozornila na zajímavé propojení padlé agentury, po jejímž majiteli se údajně slehla zem, a nové děčínské cestovní agentury Prince Tour.

Tuhle fotku nám bude bulvár závidět. Langmajer a Gondíková jsou spolu a byli na dovolené! Reprofoto: Facebook

Název cestovní agentury Prince Tour je jen obchodní značkou - subjektem, který má od loňského listopadu živnost k jejímu provozování, je společnost s ručením omezeným EUROGASTRIS. Provozovna byla podle veřejných databází spuštěna 24. února letošního roku, ale to zřejmě nijak nebránilo v tom, aby se známá dvojice Jiří Langmajer a Adéla Gondíková stali prvními klienty, kteří s CA Prince Tour odcestovali.

Jak vyplývá z facebookového profilu této agentury, oba jsou současně také jejími patrony. S trochou nadsázky by se chtělo podotknout, že snad v případě Jiřího Langmajera nepůjde o „polibek smrti“, neboť tento plzeňský rodák se v roce 2012 stal tváří letního i zimního katalogu plzeňské cestovní kanceláře World Travel. Ta, jak čtenářům našeho portálu známo, se v září toho roku dostala do finančních potíží a vyhlásila úpadek.

Ale zpět k Prince Tour. To nejzajímavější na nové agentuře je její propojení s CA Aloha Děčín podnikatele Kotka, po němž údajně pátrá policie, a který je ve stávajícím volebním období členem Komise cestovního ruchu a zaměstnanosti města Děčín.

„Když jste psali o společnosti EISAP a.s. (IČ 28700058), která záhadně vstoupila do CA Aloha Děčín s.r.o. a odkoupila 50% podíl za 1.800.000,- Kč a v listopadu 2013 těsně před krachem CA Aloha zase vystoupila za dle selského rozumu nevýhodných podmínek a jednatel CA Aloha Děčín s.r.o. odkoupil obchodní podíl zpět za 100.000,- Kč, mě napadlo se podívat, kdo stojí  za společností EISAP a.s. Předsedou představenstva je zde Dr. Martin Sekal, který je podepsán i na obou smlouvách o převodu obchodního podílu mezi CA Aloha Děčín s.r.o. a IESAP a.s.  Osoba Dr. Martina Sekala je v Děčíně docela známá, jedná se o bývalého radního a zastupitele,“ napsal nám náš děčínský zdroj.

Faktem je, že výše popsaná transakce, o níž portál Krachy cestovek.cz informoval, by určitě neměla uniknout pozornosti místně příslušnému finančnímu úřadu a určitě ani Policii ČR. Správný hospodář by totiž určitě nekoupil půl firmy za téměř dva miliony a půl roce by pak svůj podíl neprodal za zlomek pořizovací ceny. Nebo si toho povšimne nyní Babišem kontrolovaný FAÚ?

Spojovacím článkem mezi firmou EISAP a novou děčínskou cestovní agenturou Prince Tour je právě Martin Sekal a jeho manželka Ivana, oba jsou totiž napůl vlastníky společnosti EUROGASTRIS. Manželé byli v minulosti několikrát neúspěšnými kandidáty ve volbách za Unii svobody, ačkoliv to pan Sekal v minulosti dotáhl až na poradce ministra. Dnes doktor Sekal hraje v dresu ODS (člen regionální kontrolní a revizní komise na Praze 3), za kterou v posledních volbách v Děčíně mimochodem kandidoval i Jan Kotek.

Zdroj: Komunalnipolitika.cz, ods.cz

„Více než vznik nové agentury to ale připomíná reinkarnaci CA Aloha,“ myslí si náš zdroj z Děčína a dodává: „Děčín je malé město a tak se i šušká, že p. Kotek jede svou činnost cestovní agentury vesele dál, i když skrytě, ale v době internetu a mobilů nepotřebujete výkladní skříň a pokud ano, tak teď raději s jiným nápisem než Aloha.“

CA Prince Tour a původní stránka na Facebooku. 

Internet. Novou CA Prince Tour zatím najdete jen na jejím FB profilu. Do tohoto pondělka zde nabízela zájezdy, aniž by však dle platných regulí informovala o tom, kdo je jejich pořadatelem. Navíc na Facebooku vystupovala jako „cestovní kancelář“.

Oba nedostatky však nová agentura odstranila poté, co jsme na ně upozornili Asociaci cestovních kanceláří ČR (ACK ČR), kterou požádala o členství. „CA Prince Tour - Eurogastris s.r.o. (IČ 25428977) podala přihlášku ke členství dne 6. března 2014 a byla přijata za čekatele s roční lhůtou k prověření kvalit,“ potvrdil portálu Krachy cestovek.cz tajemník asociace Michal Veber.

Naše redakce upozornila také na fakt, že Prince Tour figuruje na seznamu řádných členů asociace. „Pro lepší identifikaci jsme doplnili k popisu konkrétních subjektů ještě příznak čekatel,“ uvedl k tomu Michal Veber.

Poslední spornou záležitostí související s novou děčínskou cestovní agenturou, je její prezentace na webu ACK ČR, kde se uvádí, že náplň její činnosti tvoří (vedle dalšího) organizování výjezdů do zahraničí, konkrétně: „lodní zájezdy, lyžařské zájezdy, poznávací zájezdy, zájezdy/pobyty, zájezdy pro seniory“. Nic z toho však cestovní agentura sama pořádat nesmí. Taková činnost přísluší jen cestovním kancelářím, které k pořádání zájezdů mají koncesi a jsou pojištěny pro případ úpadku.

Zdroj: http://www.ackcr.cz/index.php?option=com_clenove&task=detail&id_firma=1630

(red)

Vytisknout