Holiday World - o víkendu můžete poznávat celý svět

21. února 2014 15:22

Letošní veletrh cestovního ruchu Holiday World láká na exotické země a domácí zajímavosti, bohatý doprovodný program i na soutěž Zájezdy za milion.

FOTO: Verkehrsmuseum Dresden Metrový model lokomotivy přijel na veletrh z Drážďan

V areálu holešovického Výstaviště je v sobotu a v neděli pro veřejnost otevřen již 23. ročník nejvýznamnějšího veletrhu cestování ve střední Evropě, kde se představí více než 800 vystavovatelů z 50 zemí. Současně s Holiday World zde probíhají dva další veletrhy a to Top Gastro &Hotel a Golf Show. Na všechny stačí návštěvníkovi jediná vstupenka., stejně jako na všechny doprovodné akce. Ani letos nebude chybět oblíbený cestovatelský festival WorldFilm nebo Expediční kamera, kde své zajímavé dokumenty představují sami tvůrci.

Velkým tahákem je soutěž pro návštěvníky Zájezdy za milion, kterou pořadatelé připravili ve spolupráci s cestovními kancelářemi.  V sobotu čtyřikrát a v neděli třikrát se budou přímo na místě losovat slevové kupony na zájezdy v celkové hodnotě milion korun.

Zahraniční vystavovatelé zastupují země blízké i vzdálené. Například ze sousedního Saska přivezlo Drážďanské dopravní muzeum do Prahy model historické parní lokomotivy Saxonie v měřítku 1:10. Tento již 80 let starý exponát ze dřeva, mosazi a železa je metr dlouhý. Dominikánská republika zase nabízí každé odpoledne taneční vystoupení.

Česká republika poprvé představí ucelený blok domácích lázeňských vystavovatelů, jenž představí komplexní přehled lázeňských služeb a lázeňských domů. Nebudou chybě expozice téměř všech krajů ČR s ochutnávkami místních specialit.

Veletrh Holiday World je otevřen v sobotu od 9 do 18 hodin, v neděli od 9 do 17 hodin. Základní vstupenka stojí 150 Kč, zlevněná 80 Kč a rodinné vstupné je za 300 Kč.

(red)

Vytisknout