Klienti CA Palma dostali peníze zpět, majitelka prodala dům

17. února 2014 10:51

Klienti liberecké cestovní agentury Palma, která zkrachovala v srpnu 2013 a zůstala lidem dlužna skoro milion korun, se s penězi už většinou rozloučili. Patnáct z nich podalo na majitelku Taťánu Kozákovou z Hrádku nad Nisou trestní oznámení. Kozáková ale splnila svůj loňský slib a všem poškozeným peníze vrátila.

Pobočka zkrachovalé CA Palma

Podle informací, které loni v létě přinesla TV Nova, měla finanční problémy CA Palma způsobit půjčka ve výši 900 000 korun, kterou si podnikatelka vzala se svým bývalým partnerem. Její otec tehdy dceřiným jménem před kamerou prohlásil, že je rozhodnuta prodat dům a všechny své závazky vyrovnat.

A podle liberecké mutace deníku Mladá fronta DNES tento slib skutečně splnila. Deník citoval jednoho z klientů agentury, stavebního podnikatele Petra Kubíka: „Majitelka agentury Taťána Kozáková mně minulý týden vrátila přes sedmdesát sedm tisíc korun za dva zájezdy, které jsem si u ní koupil. Pokud vím, peníze už mají zpátky i ostatní lidé,“ řekl Kubík.

Podaná trestní oznámení policie prověřuje. „Majitelku cestovní agentury jsme zatím z ničeho neobvinili,“ uvedla krajská policejní mluvčí Jana Světlá.

Sama Kozáková prý doufá, že lidé svá trestní oznámení stáhnou, když jim už nic nedluží. Někteří jí to prý už slíbili. Po krachu cestovní agentury se psychicky složila a skončila v nemocnici. Klientům se však nevyhýbala a komunikovala s nimi. Trvalo ovšem nějakou dobu, než našla kupce na dům a získala peníze.

„Vidím kolem sebe spoustu podvodů, a tak mně udělalo velkou radost, když se někdo znal ke svým dluhů a uhradil je,“ svěřil se MfD Kubík.

Za Krachy cestovek dodáváme: Klobouk dolů před Taťánou Kozákovou. Kéž by se takový přístup stal mezi podnikateli v cestovním ruchu samozřejmostí!

Vytisknout