Vážení klienti zkrachovalé cestovní agentury ALOHA Děčín!

6. února 2014 16:44

Je nám opravdu velice líto, že jste se stali obětí krachu cestovní agentury. Je to způsobeno nejen finančními problémy, do nichž se agentura dostala, ale především chybou platné legislativy. Zákon o podnikání v cestovním ruchu na podobný případ vůbec nepamatuje.

Rádi bychom Vám byli nápomocni, jak se můžete domoci svých peněz, o něž jste krachem agentury přišli. Připravte se však na dlouhou anabázi s nejistým výsledkem a na to, že možností není mnoho.

Především byste měli kontaktovat Polici ČR v Děčíně a nahlásit, že jste utrpěli škodu v souvislosti s podnikáním cestovní agentury ALOHA.

Dále byste měli sledovat v insolvenčním rejstříku stav insolvenčního řízení CA ALOHA a včas se do něj přihlásit. (Odkaz zde.) Připomínáme, že první insolvenční návrh byl zamítnut.

A důležitá rada do budoucna: Příště při nákupu zájezdu v cestovní agentuře posílejte své peníze rovnou cestovní kanceláři, která zájezd pořádá. Ta je totiž ze zákona pojištěna pro případ krachu. Takže v případě bankrotu cestovní agentury byste měli svůj zájezd, v případě krachu cestovní kanceláře by vám pojišťovna vrátila peníze za zájezd zaplacené.   

Vytisknout