Děčínská cestovní agentura Aloha skončila kvůli milionovým dluhům

27. ledna 2014 17:18

Po třinácti letech ukončila svou činnost cestovní agentura Aloha z Děčína. Podle děčínského Deníku dluží více než 6 milionů korun a své dluhy už nebyla schopna splácet. Jak dnes uvedl děčínský Deník, agentura ukončila kvůli dluhům svou činnost a podala insolvenční návrh na prohlášení konkurzu. Insolvenční řízení bylo zahájeno 15. ledna.

CA ALOHA Na svých stránkách oznamuje agentura ukončení činnosti

Kolika lidem či firmám, v tomto případě zřejmě cestovním kancelářím, ale dluží, není jasné. Všichni její věřitelé by se proto měli co nejdříve přihlásit na policii a připojit se k insolvenčnímu řízení.

Podle webových stránek topzajezdy.cz prodávala agentura Aloha zájezdy českých i německých cestovních kanceláří. Dnes bylo na webu uvedené cestovní agentury zveřejněno oznámení o ukončení její činnosti.

 „Je nám velice líto, ale musíme Vám oznámit, že z důvodu několika faktorů, mezi které patří výrazný pokles kurzu české koruny na podzim minulého roku, pokles prodejů a zejména náhlé zhoršení ekonomické situace, není naše společnost schopna nadále dostát svým závazkům a bude muset ukončit, po více jak 13 letech, svoji činnost. Následovat bude dle zákona podání insolvenčního návrhu. Této situaci jsme se snažili všemožně zabránit, ale bohužel se nám to nepodařilo. Mrzí mne, že finanční dopady se dotknou i našich klientů, kterých jsme si po celá léta tak vážili a většina z nich se na nás opakovaně s důvěrou obracela,“ uvedl Jan Kotek, jednatel společnosti ALOHA DĚČÍN s.r.o. a zároveň vyjádřil osobní lítost nad celou situací.

Podle děčínského Deníku není jednatel firmy Jan Kotek k zastižení, problémy agentury už začala vyšetřovat Policie ČR. „Děčínská policie přijala v polovině ledna několik podnětů občanů, kteří upozorňovali na činnost děčínské cestovní agentury. Na základě těchto podnětů jsme zahájili prověřování, které v současné chvíli probíhá," popsala pro Deník děčínská policejní mluvčí Petra Trypesová s tím, že více informací zatím není možné uvést.

(red) 

Vytisknout