Na Slovensku zkrachovala cestovka SunSet Team

29. listopadu 2013 13:01

Bratislavská CK SunSet Team vydržela na trhu jen dva roky. Byla pojištěná, pojišťovna však zatím neví, zda bude sjednaná částka stačit k odškodnění klientů.

Zdroj: www.mojacestovka.sk Stránky cestovky ještě dnes nabízely zájezdy a letenky

Ve středu oznámila slovenská média krach cestovní kanceláře SunSet Team. Podle televize Markíza byla tato informacevyvěšena na dveřích cestovky a telefonní čísla majitele byla nedostupná. Na webových stránkách CK SunSet Team (www.mojacestovka.sk) však do dnešního dne žádná informace o krachu nebyla zveřejněna.

Bratislavská cestovka neměla žádné klienty v zahraničí. Uvedl to pro slovenský deník SmeGabriel Tóth z pojišťovny Alianz. Zároveň sdělil, že CK SunSet Team byla pojištěna na 50 tisíc Eur, ale nelze s jistotou říci, zda bude suma stačit k odškodnění klientů. Pojišťovna ve středu ještě neměla od CK informace, kolik klientů si zaplatilo zájezd a kolik lidí tedy může žádat vrácení peněz.

Informace o počtu poškozených klientů neměl zatím ani Stanislav Macko ze Slovenské asociace cestovních kanceláří a cestovních agentur. Sdělil pouze, že SunSet Team nebyla členem asociace, přesto již v asociaci museli zodpovídat několik desítek dotazů na osud zkrachovalé cestovky.

Klienti, které krach cestovky poškodil, musí vznik pojistné události oznámit písemně slovenské pojišťovně Allianz do šesti měsíců

(der)

Vytisknout