Z delegátky CK Solymar na Sicílii se vyklubala majitelka CK Italy Travel, která kvůli dluhům skončila v exekuci

24. září 2013 14:31

Minulý týden jsme psali o tom, že někdejší delegátka padlé CK Solymar na Sicílii Monika Szitášová byla podle klientů „naprosto k nepoužití“. Redakce portálu Krachy cestovek.cz byla krátce po zveřejnění článku upozorněna čtenáři, že paní Szitášová není jen tak ledajakou delegátkou. A že vše je mnohem, ale mnohem horší…

Reprofoto Facebook

Paní Monika Szitášová a její manžel Daniel Szitáš nejsou v oboru cestovního ruchu žádnými nováčky. Manžel paní Moniky založil na podzim 2005 společně s  italskou občankou Elisou Graziani firmu Italy Travel. Ta byla nejprve jen cestovní agenturou, ale už od února roku 2006 působila jako koncesovaná cestovní kancelář.

Společnost Italy Travel byla v roce 2006 společně s paní Graziani také spolumajitelem firmy Bohemia Vacanze, která je jednou z mnoha, v nichž zmíněná Italka figurovala. Jmenujme dále např. CK Halitour, IN HOLIDAY či IMI TRAVEL v likvidaci či Punto vacanze Praga rovněž v likvidaci.

Několik let se Italy Travel prezentovala jako firma, která se nezabývá masovou turistikou, ale jejím cílem je individuální majetná klientela. „Velký zájem je také o dovolenou na jachtě, museli jsme si kvůli tomu dvě dlouhodobě pronajmout,“ uvedla na podzim 2007 v časopise Strategie Szitášová, která se prezentovala jako spolumajitelka cestovky. Fakticky ale v té době byla jen manželkou majitele, celý obchodní podíl získala až na jaře následujícího roku.

Firmu Italy Travel pak v dalších letech čekal neradostný osud – v roce 2010 exekutor obstavil stoprocentní obchodní podíl paní Moniky Szitášové, takže společnost vlastní sama sebe a je zcela nefunkční. Koncese k provozování CK zanikla na konci roku 2010 a její jednatelka a majitelka paní Szitášová by s ohledem na platný zákon o podnikání v cestovním ruchu novou koncesi pro novou cestovní kancelář u úřadů nezískala.

Soudě podle informací, co o sobě paní Szitášová šíří, žije v Itálii už roky. V roce 2007 „tlačila“ českým byznysmenům ostrov Sardinie, v roce loňském a letošním, zdá se, stála za nesrovnatelně lacinějšími zájezdy na západní část Sicílie. Ty letošní už byly prodávány přes Slevomat.cz.

Už jsme o tom psali: „Jsme tour operator, který produkt Západní Sicílii zavedl ‚pilotním projektem‘ v roce 2012 a setkal se s pozitivními ohlasy u klientů, tak nabídka byla rozšířena pouze o větší výběr hotelů v dané destinaci. Jsme tedy přímým partnerem SLEVOMATU a náš produkt přeprodávají další cestovní kanceláře a cestovní agentury,“ uvedla na jaře v diskusi na serveru Slevomat.cz „Monika“ z CK Solymar.

Jak to dopadlo, všichni víme. Slevomat kvůli svému slevovému partnerovi, který prodával zájezdy i poté, co už nebyl zákonně pojištěn proti svému úpadku, pod tlakem okolností (750 prodaných zájezdů) musel slíbit, že jeho zákazníci na potíže cestovky nedoplatí.

(red)

Vytisknout