Víte, kde jsou v Chorvatsku nejlepší písečné pláže?

11. září 2013 11:29

Pro dovolenou strávenou u moře je důležité zvolit také vhodnou pláž. Hlavně rodiny s malými dětmi, mají rádi písečné pláže, které se jen pozvolna svažují do moře. Děti si mohou celý den hrát v mělké, teplé mořské vodě, stavět na pláži hrad a rodiče mohou být přitom klidní, že jim nehrozí žádné nebezpečí.

Foto: www.zaton.hr

V Chorvatsku je ale bohužel takových písečných pláží celkem málo a nacházejí se hlavně na pobřeží některých ostrovů. Vybrali jsme pro Vás ty nejlepší. Jedna z nejznámějších pláží se nachází na ostrově Brac u letoviska Bol - Zlatni Rat.

Nejoblíbenější písečnou pláží istrijského turistického města Medulinu je pomalu se zvažující Bijeca. Pláž je pěkně vybudovaná, s restauracemi, kavárničkami a různými stánky, a pro malé děti jsou zde skluzavky.

V Umagu poskytuje mnoho možností sportu, vodní lunapark a pro děti malý vláček, oblíbená pláž hotelu Stella Maris. Jen o několik kilometrů výše je Zambratija s příjemnou písečnou pláží.

Na ostrovu Krk se nachází písečná pláž Malinska. Jen pozvolna se svažuje do moře, proto je ideálním místem pro děti. Na tomto ostrově mají písečné pláže ještě města Tribulje, Cizici a Zupanje.

Crikvenica - také není daleko, nebývají tu příliš horká období, avšak na písečnou pláž, vhodnou i pro děti, je nutno zaplatit vstupné.

Mali Losinj na ostrově Losinj: má několik písečných a pozvolna se svažujících pláží, jednou z nejlepších je Cikat.

V turistickém městečku Lopar na ostrově Rab je nejhezčí pláží kilometr a půl dlouhá Rajská pláž. Voda je zde tak mělká, že v ní lze přejít pěšky na ostrůvek ležící v moři proti pláži.

Menší, tišší písečné pláže naleznete i na těchto místech: Mundanije, Banjol, Supetarska Draga, Kampor, Barbat.

Na obou stranách města Omis jsou pozvolna se svažující pláže s jemným pískem, zdejší moře s velkými vlnami je rájem pro surfery. Ostrůvek Nin má několik kilometrů dlouhé přirozené písečné pobřeží.

V Biogradu a jeho okolí je několik hezky vybudovaných písečných pláží, jednou z nich je Soline, nedaleko se nachází letovisko Pakostane s písečnou zátokou.

Asi 15 kilometrů od města Zadar je pláž patřící ke komplexu Zaton Holiday Resort 1,5 kilometů dlouhá, písečná i oblázková.

(red)

Vytisknout