Manželka exšéfa zkrachovalé CK Vivamonde rozjela prodej zájezdů

20. června 2013 10:30 / Aktualizováno 20. června 2013 10:56

Andrea Evren, choť tureckého podnikatele Deryi Evrena, jehož lze považovat za jednu z negativních ikon tuzemského cestovního ruchu, rozjela prostřednictvím serveru Travelium.eu internetový prodej zájezdů. Portál Krachy cestovek.cz na to upozornil jeden ze čtenářů.

Andrea Evren. Zdroj: Facebook

Travelium.eu je zcela nový web zaměřený na český trh. Je registrován teprve od letošního 18. dubna a má tak ještě nějaké mouchy. Není třeba na první pohled jasné, kdo jej vlastní. Na stránkách totiž chybí název a platné IČ majitele, přitom internetové obchody musí podle zákona obsahovat identifikační údaje provozovatelů.

A že Travelium je obchodním webem není pochyb: „Provádíme autorizovaný prodej široké nabídky zájezdů a zájezdů LAST MINUTE předních cestovních kanceláří, se kterými máme uzavřenou smlouvu o obchodním zastoupení,“ píše se v rubrice o nás.

Vlastníka domény Travelium.eu lze dohledat v registru Eurid.eu, kde je vedle data registrace uveden také e-mailový kontakt A.POHORALKOVA@seznam.cz. Pohořálková je dřívější příjmení Andrey Evren před svatbou s Derijou. Současné celé jméno podnikatelky v souvislosti s Travelium se nachází na stránkách Cestovani.cz.

Další stopa k Evrenové alias Pohořálkové vede přes kontakty na Travelium.eu. Uvádí se tam adresa ve středočeských Psárech, která je totožná se sídlem firmy Touroperator.cz, v níž Evrenová funguje jako jednatelka a majitelem je dle obchodního rejstříku švagr D. Evrena Tolga Kamil Gügüs. O této společnosti a dalších aktivitách Andrey Evren jsme psali již loni v dubnu.

V rubrice kontakty je možné nalézt také IČ 257015701. Jenže jde o neplatný tvar, protože má devět čísel, zatímco správné IČ jich může mít pouze osm. Dále je tam uvedený název „CA Travelium“, žádný takový subjekt ale v obchodním ani v živnostenském rejstříku neexistuje. 

O podnikání šestačtyřicetiletého Deryi Evrena a jeho tureckých přátel jsme už publikovali řadu článků (např. zde). Proto jen stručně. Se svou někdejší partnerkou Radkou Šormovou spoluvlastnil cestovku Trade Studio, která přišla o licenci v roce 2002. Pak založili Travel Studio International, jež zkrachovala v srpnu 2005. O pár let později působil jako ředitel CK Vivamonde, jejímž majoritním vlastníkem byl již zmíněný Evrenův švagr T. K. Gügüs. Vivamonde po svém bankrotu na konci srpna 2011 nechala v Turecku na holičkách stovky českých turistů.

(rev)

Vytisknout