Pavelková z BG Travel se nehlásí ke svým firmám. Před soudkyní tvrdila, že nepodniká

9. května 2013 13:27 / Aktualizováno 9. května 2013 13:48

Majitelka zkrachovalé cestovky BG Travel Marcela Pavelková na schůzce s libereckou samosoudkyní Vandou Rozsypalovou zatajila své další podnikatelské aktivity. Dle protokolu z tohoto jednání totiž prohlásila, že „nepodniká“, což podle údajů z veřejných zdrojů není pravda. Když ji Krachy cestovek kontaktovaly a požádaly o vysvětlení, práskla po krátkém rozhovoru telefonem.

Zdroj: www.iprima.cz Marcela Pavelková loni po krachu BG Travel vystupovala v médiích.

Připomeňme, že jednání o zahájení insolvenčního řízení s BG Travel proběhlo na půdě libereckého soudu ve čtvrtek 18. dubna. Věřitel – pojišťovna – se ze schůzky omluvil, ale dlužnice Pavelková do justiční budovy dorazila.

Protokol o tomto jednání obsahuje i následující poznámku: „Dlužnice uvádí, že nepodniká a má příjem pouze ze starobního důchodu.“ Přitom Marcela Pavelková je podle obchodního i živnostenského rejstříku jednatelkou a 100% majitelkou dvou firem: chomutovské TvujNet s.r.o. a původně pražské Alfa Green Power s.r.o., která nyní sídlí na adrese libereckého bydliště Pavelkové v Horské ulici.

Soud nepravdivý výrok Pavelkové zatím řešit nehodlá, kauzou se bude zabývat až insolvenční správce. „V insolvenční věci dlužnice Marcely Pavelkové … bude soudem rozhodnuto o úpadku dlužnice, s tím, že následně bude ustanoveným insolvenčním správcem mimo jiné zjišťována majetková podstata včetně prověření obou Vámi uvedených společností,“ uvedla pro Krachy cestovek.cz mluvčí soudu Petra Kunická. Dodejme, že v této chvíli už je insolvenční správce určený, stejně jako datum, kdy proběhne schůze věřitelů (bude 2. července). 

Některá média po loňském krachu BG Travel spekulovala, že cestovka byla napsaná na 67letou nemajetnou důchodkyni Pavelkovou jen formálně a ve skutečnosti za ní stál jiný podnikatel. Podivné podnikání-nepodnikání Pavelkové těmto spekulacím bohužel nahrává.

Obrátili jsme se proto na majitelku BG Travel s dotazem na její byznysové aktivity. Opakovaně přece při různých příležitostech zdůrazňuje, že jí může kdokoli kdykoli zavolat a že vyjádření na různých diskusních fórech za ni opravdu, ale opravdu nepíše nikdo další.

„Ty firmy nic nedělají, jsou mrtvé, nic se tam neděje,“ vysvětlila pro Krachy cestovek.cz. Na otázku, proč tyto společnosti kupovala, Pavelková odpověděla, že už je to dlouho a že nyní je doma a podnikání má plné zuby. Pak položila telefon. 

„Dlouho“ to ale rozhodně není. Marcela Pavelková podle údajů z obchodního rejstříku mohutně expandovala během loňského roku. Na jeho samotném počátku nejdřív koupila společnost TvujNet, v březnu pak jako fyzická osoba založila BG Travel a v květnu ještě převzala firmu Alfa Green Power. Ta v roce 2011 nechvalně proslula kvůli nelegálnímu skladování německého odpadu v Libčevsi, za což ji Česká inspekce životního prostředí vyměřila milionovou pokutu.

Počátkem července 2012 Pavelkové cestovka zkrachovala. V Bulharsku nechala 290 klientů, jejichž repatriaci platila pojišťovna a další stovky lidí měly koupené zájezdy, ale nikam neodjely, navíc vinou brutálního podpojištění CK zatím nedostaly zpět své peníze. Nyní Pavelková kromě osobních věcí a vybavení domácnosti nevlastní žádný majetek, vyplývá to z protokolu o jednání se samosoudkyní Vandou Rozsypalovou.  

Podnikání Marcely Pavelkové je tedy stále zahaleno tajemstvím. Zejména důvod, proč během jednoho roku rozjížděla cestovku a zároveň si k tomu přibrala další firmy z odlišných oborů. A proč je vlastně kupovala, když jsou mrtvé? Nebo je umrtvila až po jejich převzetí? Podnikatelské činnosti Pavelkové se bude portál Krachy cestovek i nadále věnovat.

(rev) 

Vytisknout